Sprawdzone artykuły przydatne przy wykończeniu łazienki i kuchni

Podczas remowacji mieszkania lub prac wykończeniowych potrzebujemy wielu materiałów i specjalnych akcesoriów. W marketach specjalistycznych mamy oczywiście ich duży wybór. Często problematyczną kwestią jest remont pomieszczeń łazienkowych i kuchennych. Lecz co nam pomoże w kreacji naprawdę funkcjonalnego i estetycznego pomieszczenia?

remont mieszkania

Źródło: pixabay.com

Nowoczesny design łazienki to ogromny walor, z tego powodu należy wymienić starą, wysłużoną glazurę, by odnowić wnętrze.

Nie masz ochoty przerwać czytania ciekawego tematu na tym poście? Więc zapraszamy do następnych – kliknij w źródło drzwi wejściowe wrocław i przenieś się na podobną witrynę.

Naturalnie wcześniej trzeba dokonać przemyślanego wyboru fliz. W sklepach znajdziemy ich przeróżne rodzaje. Płytki Opoczno urzekają mnóstwem wzorów, kolorów, odcieni, motywów, czy faktur (oficjalne źródło). Właściwie wyselekcjonowane potrafią nawet powiększyć optycznie nawet bardzo małe wnętrze. Dzięki kontrastom także możemy optycznie manipulować wielkością pomieszczenia. Jednak sam wygląd glazury to nie wszystko, ponieważ liczy się przede wszystkim ich jakość. Na pewno warte uwagi będą płytki Opoczno. Jest to bowiem najbardziej uznana polska marka produktów łazienkowych. Jednakże nawet najlepszy materiał nie zda się na nic, jeśli zakupimy kiepski klej. Niestety, jeśli tak postępujemy, musimy się liczyć z odpadaniem i pękaniem płytek. Zaprawa klejowa musi zostać nałożona na solidną, przyczepną powierzchnię, pozbawioną kruchych i łamliwych elementów. Najlepiej jest smarować klejem zarówno na podłoże, jak i spód płytki. Podczas tej czynności dobrze sprawdzi się klej Kreisel. Producent oferuje poszczególne kleje do terakoty, gresu, ceramiki, mrozoodporne, czy odkształcalne. To, jakiego gatunku kleju użyjemy, ma związek nie tylko z rodzajem kafelków, ale także od ich użycia. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy stosować jednego gatunku kleju do wnętrz i tarasów czy zewnętrznych elewacji budynków, ze względu na zmienne warunki zewnętrzne, dlatego klej Kreisel dostępny jest w tylu odmianach . Doświadczony kafelkarz zapewne nam pomoże wybrać odpowiedni rodzaj. Natomiast powierzchnię nie pokrytą kafelkami zaleca się pokryć dobrą farbą odporną na wilgoć. Lateksowe farby Dekoral będą idealne w tym celu. Zdecydowanie należy podkreślić, że farby Dekoral pod względem wykończenia łazienki i kuchni są po prostu bezkonkurencyjne.

Oczywiście podczas prac wykończeniowych i renowacyjnych zajmujemy się instalacją elektryczną i używamy wielu urządzeń. Aby te czynności były bezpieczniejsze, warto zaopatrzyć się w Fazer 777 Detector. Ten ciekawy przyrząd sprawdzi się doskonale do testowania domowej i samochodowej instalacji elektrycznej, a również przy sprawdzaniu poprawności działania urządzeń elektrycznych. Fazer 777 Detector pomoże też znaleźć biegnący w ścianie przewód na głębokości do 50 cm.