Dogodne rozwiązania dla przedsiębiorstw

Wynajem, kupno czy leasing? To dylemat, który nurtuje przedsiębiorców mających w planach usprawnienie działalności. W które z drzwi zapukać?

Wypożyczalnie maszyny budowlane są coraz łatwiej dostępne i mają coraz bogatszą ofertę. Zaletą tego rozwiązania jest mała ilość formalności oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Porozumienie może być zawierane bez limitu czasowego, a im dłuższy czas obejmuje, tym stawka za wynajęcie jest bardziej korzystna. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za konserwację i naprawy maszyn, jeżeli, nie wynikają one z winy użytkownika. Ujemną stroną tego rozwiązania jest dostępność maszyn (wypożyczalnia może nie posiadać ich na stanie lub właśnie mogły zostać wynajęte), jak również stosunkowo wysokie opłaty.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w tym wątku? Jeżeli tak, to czytaj na stronie (http://ekobak.pl/kontakt/) analogiczne informacje, tyczące się tego tematu. Przejdź do kolejnej strony.

Wynajem maszyn budowlanych, takich jak np. koparki gąsienicowe diggermarket, to dogodne rozwiązanie dla wzmożonych sezonowych prac w budownictwie oraz zrealizowania nagłej potrzeby rozbudowania wyposażenia firmy. Poniesione koszty są porównywalne do kosztów leasingowania maszyn, jednak pamiętajmy, iż po zakończonych pracach maszyna wraca do wypożyczalni, a pracodawca mimo poniesionych kosztów nie ma szansy jej wykupu, co za tym idzie nie staje się ona jego własnością.

budowa

Autor: Argonne National Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com/photos/argonne/4035472798/

W przypadku kupna maszyny ze środków bieżących, klient widocznie obniża swoją zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, albowiem jest zobowiązany wyłożyć całą kwotę sfinalizowanie transakcji. Dodatkowo, na taki wydatek pozwolić sobie mogą tylko nieliczne firmy. Autor

Alternatywą dla obu rozwiązań jest leasing. Maszyny (sprawdź promocje na eogniwa wciągarka ręczna) budowlane i drogowe (np. walec drogowy diggermarket czy minikoparka) to obecnie dość powszedni przedmiot umowy leasingowej. Leasing maszyn budowlanych, posiada wiele korzyści. W przypadku przyznania kredytu osoba fizyczna ma obowiązek pokryć podatek od towaru i usług (VAT), w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Stronę dodatnią leasingu dostrzega się również, porównując go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest zawierana na czas określony, natomiast umowa najmu jest zwykle krótsza. W razie wynajmu nie można wykupić maszyny, za to można to zrobić, kiedy bierze się sprzęt w leasing.