Dlaczego dobrze zamieszkać w takim mieście jak Wrocław? Jakiego typu są możliwości? Jakie powstają w takim miejscu mieszkania?

Jeśli wierzyć różnym futurologicznym koncepcjom, już za pewien czas całe życie będzie skupiać się w mieście. Ciężko może w takie coś uwierzyć dzisiaj, jak wiele osób ucieka na wieś, ażeby mieć święty spokój. Nie mówimy jednak o perspektywie kilku lat, ale kilkunastu, a może kilkudziesięciu. Nie chodzi także o to, iż nikt nie będzie żył poza miastem, po prostu miasta będą coraz większe i ci co aktualnie mieszkają na terenach wiejskich, mogą zostać wchłonięci do miasta. Z tego względu inwestycja we własne mieszkanie w mieście nabiera zupełnie innego wymiaru.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Zawsze będzie popyt na mieszkania w interesujących, bardzo szybko się rozwijających miastach. W naszym kraju mamy kilka tego rodzaju przykładów. Poza pewnikiem, którym jest stolica, na uwagę zasługują inne ośrodki miejskie, jak Wrocław. Jeszcze jakiś czas temu było to miasto dosyć zaniedbane i takie bez rozmachu, w dzisiejszych czasach w wielu rankingach znajduje się tuż za stolicą. Co interesujące, rozwój stolicy Dolnego Śląska będzie następował jeszcze szybciej, w najbliższej przyszłości zaś okoliczne wioski zostaną przydzielone do Wrocławia, tak samo jak wcześniej zostały dołączone tego typu dzielnice jak Psie Pole jak również Leśnica: oferty na Psim Polu.

To nieuniknione, ale aktualnie taki proces odbywa się jeszcze szybciej. Z tego względu jak Wrocław mieszkania rynek pierwotny tworzy się w naprawdę błyskawicznym tempie. Zapotrzebowanie na interesujące mieszkania jest bardzo duże, więc stawia się więcej i ciekawiej. Kto nie był we Wrocławiu parę lat, ten będzie zaskoczony, jak (więcej na ten temat tutaj) się to miasto zmieniło.

szczegóły na stronie

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Dla wielu jest nie do poznania, a co najlepsze rozwija się w ten sposób, iż jesteśmy w stanie je pochwalić, niedużo jest głupich rozwiązań, które kłują w oczy i są niezbyt przemyślane. Oczywiście są, jak (sprawdź to) w każdym ośrodku miejskim, które szybko się rozwija, ale więcej jest lepszych wrażeń. We Wrocławiu tworzy wielu developerów, w każdym miejscu jesteśmy w stanie spotkać biura tego rodzaju firm, jest spora konkurencja, więc jak biuro sprzedaży lokali Wrocław jest w tym miejscu doskonałym miejscem, jak chcemy mieć wybór – Fabryczna.

Identycznie jak planujemy wynająć magazyn, powierzchnię usługową lub biurową, to w stolicy Dolnego Śląska nie ma problemu. Z drugiej strony mamy rynek wtórny, na którym oferowanych jest bardzo dużo mieszkań, o różnorakim standardzie, w różnych cenach, tak więc każdy może odnaleźć coś dla siebie. I singiel, bo jest bardzo dużo kawalerek, jak i kilkuosobowa rodzina, gdyż dostępnych jest bardzo dużo większych mieszkań. Wrocław to świetne miejsce do życia, bo mimo że tak szybko się rozwija, to są tu zielone tereny, liczne parki, majestatyczna Odra czy Oława i wyjątkowe tereny rekreacyjne, w obszarze i poza granicami miasta.