W jaki sposób bezpiecznie nabyć nowiutkie mieszkanie?

Nabycie kwatery to ogromnie poważne przedsięwzięcie. Na co zwrócić uwagę selekcjonując nieruchomość na rynku pierwotnym?
Przed dokonaniem definitywnego wyboru mieszkania, dobrze jest zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego sąsiedztw posiadłości.

płyty gazowe

Autor: Franke Polska
Może się okazać, iż krajobraz z okna – przejdź do strony – na śliczny park za kilka lat przesłonią bloki bądź że apartamentowiec znajdować się będzie zaraz przy Autostradzie. Warto zatem skontrolować jakie inwestycje są planowane w kolejnych latach w okolicy. Niesłychanie ważne jest również skontrolowanie wiarygodności dewelopera. Dobrze jest prześLEDzić inwestycje, jakie do tego czasu zrealizował, a również sądy na jego temat (przykładowo w sieci). W szczególności na wstępnym etapie inwestycji dobrze także sprawdzić, czy deweloper ma prawomocne zezwolenie na budowę. Jeśli nabywca zamierza posiłkować się pożyczką hipoteczną, tychże informacji będzie swoją drogą wymagał bank. O ile ciekawią cię nowe mieszkania Krzyki, tam właśnie poszukaj dewelopera.
Zaznajom się z procedurą kredytowania. W razie mieszkań pozyskiwanych od dewelopera, jeszcze w czasie trwania robót budowlanych, pożyczka wypłacana jest w transzach, po zakończeniu następnych etapów prac budowlanych. Przed wypłatą kolejnej części sumy kredytu bank może potrzebować skontrolować inwestycję, aby ocenić zaawansowanie prac. Czasem takie wizyty są płatne – jest to koszt od kilkudziesięciu do paruset zł. Przed podpisaniem ostatecznej umowy parafuje się umowę przedwstępną. Strony jej obligują się do nawiązania w przyszłości ostatecznej umowy. Winna ona mieścić szczegółowy opis apartamentu i budynku, a w przypadku trwającej nadal budowy zobowiązanie do jej terminowej realizacji. Jeśli już następuje upragniona chwila odebrania kluczy do mieszkania Wrocław centrum (na jego stronie), należałoby trzymać emocje na wodzy. To istotny moment, w jakim powinno się stwierdzić, czy deweloper należycie wywiązał się z umowy.

Warto pomierzyć wnętrza, by upewnić się, iż ich powierzchnia się zgadza i sprawdzić stolarkę okienną, instalacje itd. Jak znaleźć nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław? O tym w następnym artykule.