AGR-Polska

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

Rozliczając się z urzędem skarbowym jeszcze kilka lat temu podatnik zobligowany był do przekazania papierowego formularza PIT. Aktualnie PIT może zostać złożony zarówno w formie tradycyjnej, jak i przez sieć internetowa. Ten drugi sposób jest prostą a także szybką odmianą rozliczenia podatkowego, gdyż umożliwia rozliczenie się z fiskusem bez potrzeby opuszczania domu.

rozliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
By złożyć roczny PIT – – nie trzeba już stać w długich ogonkach w urzędzie podatkowym, starczy wysłać PIT online wypełniony w programie komputerowym.

aktualny materiał (http://kancelaria-adwokat.biz/)%link%I wiek jest obfity w mnogość przeróżnych informacji. Najważniejsze wydaje się być to, żeby być na bieżąco – wejdź zatem w aktualny materiał (http://kancelaria-adwokat.biz/).

Musimy jedynie uważać by nie popełniać drobnych omyłek.

Jedną z częstych pomyłek których dopuszczają się osoby składające PIT online, jest niewłaściwy dobór zeznania podatkowego. Kłopotem bywa także aktualność formularzy , gdyż E-deklaracja – podobnie jak deklaracja w papierowej postaci – musi być formularzem obowiązującym dla konkretnego roku . Warto zatem przedtem upewnić się, czy program w którym wypełniamy PIT online – informacje o pitach na – używa zaktualizowanych druków. Składając niewłaściwy formularz PIT w urzędzie podatkowym narażeni jesteśmy na wezwanie do złożenia korekty bądź do ponownego złożenia formularza podatkowego.

Składając roczny PIT online bądź na papierowym formularzu trzeba skorzystać z prawidłowego identyfikatora podatkowego. Do niedawna wszyscy podatnicy posługiwali się w kontaktach z administracją skarbową wyłącznie numerem NIP. Dziś NIP używany jest tylko przy rozliczeniach przedsiębiorstw.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Podobne informacje znajdziesz również tutaj stroiki bożonarodzeniowe ręcznie robione.

Wszyscy inni podatnicy przy wypełnianiu formularzy PIT winni w polu „identyfikator podatkowy” wpisać własny PESEL.

rozliczanie przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Innym często popełnianym błędem przy wypełnianiu e-deklaracji z pomocą internetu – – jest podanie mylnej wartości przychodu za przeszły rok podatkowy. W takiej sytuacji podatnik nie będzie jednak w stanie posłać e-deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej, zatem będzie musiał ją złożyć osobiście w odpowiednim urzędzie skarbowym. Taka kontrola ma na celu weryfikację tożsamości danej osoby, bowiem na formularzu papierowym musimy złożyć podpis odręczny, natomiast e-deklaracja takiego podpisu nie wymaga.

Wypełniając PIT online możemy być pewni iż nasze dane nie zostaną przechwycone przez niepowołane osoby pod warunkiem, że zadbamy o aktualizację naszej aplikacji antywirusowej.