Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to zaawansowane technicznie rozwiązanie oparte na sieci czujników oraz jednym, kierowniczym systemie nadzorowania wkomponowanymi instalacjami.

wanna

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystywana w jego ramach magistrala EIB/KNX umożliwia prosty transfer danych pomiędzy fragmentami składowymi instalacji i daje duże spektrum możliwości działania.
Dzięki wykorzystaniu danych z czujników jak też detektorów inteligentny dom sam dopasowuje się nie wyłącznie do obecności domowników, lecz także do czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych takich jak choćby temperatura, insolacja albo wilgoć powietrza. Dzięki tym rozwiązaniom inteligentny budynek w znacznym stopniu poprawia komfort życia powszedniego jego użytkowników. Kierowniczy system zarządzania umożliwia wygodnie sterować niemal każdym urządzeniem w inteligentnym domu, a za sprawą użycia wizualizacji a także podłączenia instalacji do sieci internetowej eksploatator może nadzorować jego działanie niemal z każdego punktu na globie. Integracja ogółu instalacji z układem alarmowym, a także sterowanie oświetleniem zewnętrznym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa budynku. Inteligentny budynek przeprowadza symulację obecności mieszkańców na podstawie przedtem dostrzeżonych zdarzeń, co pomaga zrazić potencjalnych włamywaczy. Możliwości, które dają inteligentne instalacje są niezwykle rozbudowane a także cały czas się powiększają.

Integracja pogodowej stacji w ramach instalacji inteligentnego obiektu to nie jedynie aktualne oraz dokładne pomiary warunków pogodowych.

Poszukujesz interesujących danych na prezentowany wątek? Bardzo dobrze się składa, gdyż oryginalny serwis www (http://www.convi.pl/akcesoria/) zawiera informacje godne zainteresowania, które są także bardzo ciekawe.

Dzięki możliwościom wizualizacji użytkownik uzyskuje prognozy na nadchodzące dni z szanowanego na całym globie serwisu pogodowego Weather Online.