AGR-Polska

W ostatnim czasie lata w naszym kraju są iście upalne – dlatego warto pomyśleć nad zakupem do mieszkania systemu schładzającego

W przeszłości lata w Polsce były gorące, ale nie saharyjskie. Teraz temperatury w okresie wakacji mogą dochodzić do końca przedziałki na termometrach, które montujemy za oknem.

Miasto ogród w Książenicach

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Konstrukcja architektoniczna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Tak saharyjskie lata nie wydają się być normalne w naszej strefie klimatycznej, ale nic nie można na to poradzić. Klimat się zmienia i raczej nic nie zapowiada tego, żeby w przyszłości miało być lepiej. Przez to należy zainstalować w mieszkaniu klimatyzację. Mamy możliwość nabyć oddzielne urządzenia do każdego pokoju albo wezwać firmę, która zamontuje nam całą instalację. klimatyzacja najczęściej przydaje się w sypialni oraz pokoju dziennym. W sypialni należy obniżyć temperaturę przed pójściem spać. Wszyscy wszakżezdajemy sobie sprawę z tego, że nie można zasnąć, gdy w pokoju jest zbyt ciepło. Wówczas przewracamy się z boku na bok oraz pocimy, ale nie jesteśmy w stanie zasnąć. Zbyt wysokie temperatury bywają bardzo niebezpieczne dla osób starszych, z tego powodu znaczna grupa seniorów decyduje się na zainstalowanie klimatyzacji. Urządzenie może posiadać różne gabaryty. Może być też wiszące lub stojące. Wybór należy do nas. Nowoczesne klimatyzacje mają także system usuwania pleśni – po wyłączeniu urządzenia jeszcze przez jakiś czas włączony jest wentylator, który dokładnie usuwa wilgoć. Wszystko wynika z troski o nasze zdrowie.

Większość urządzeń posiada również możliwość włączenia trybu nocnego – są wtedy ciche i energooszczędne. Niektóre klimatyzację posiadają także możliwość komputerowego zaprogramowania godzin pracy. W mieszkaniu będzie chłodniej już wówczas, kiedy przyjdziemy z biura.