Kowalstwo artystyczne

Dzięki kotwie chemicznej bez problemu zamocujemy balustradę.

Autor: www.soudal.pl
Źródło: www.soudal.pl

Kowalstwo artystyczne zalicza się do rzemiosł artystycznych. Rzemiosła artystyczne to takie, które służą powstawaniu przedmiotów użytkowych, które przy tym mają wartość artystyczną i spełniają oczekiwania w zakresie wyglądu. Kowalstwo generalnie jest dziedziną zajmującą się obróbką metali w bardzo wysokich temperaturach, a więc tworzeniem produktów z metalu o konsystencji płynnej. Rzemiosło takie jest nawet rozpowszechnione w Polsce, na rynku jest wielki asortyment przedmiotów tego typu.

Ogrodzenia i kratyJednym z zasadniczych rezultatów kowalstwa artystycznego są ogrodzenia kute. Wytwarzane są bramy metalowe oraz całe płoty w zależności od zapotrzebowania. Płoty i kowalstwo artystyczne kowarts są coraz bardziej powszechne. Ich twórcy prześcigają się w wymyślaniu nowych, oryginalnych wzorów. Podobnie jak w przypadku każdego produktu artystycznego, również ogrodzenia posiadają cechy właściwe dla efektów wysiłku jednego człowieka. Najczęściej spotykany oraz najchętniej zamawiany jest wzór roślinny. Najczęściej będzie to stylizowana gałąź lub pęd z liśćmi, których kształt uzależniony jest od życzeń klienta. Innym nierzadko spotykanym wyrobem są wszelkiego typu kraty. Ich zastosowanie może być bardzo różne. Mogą być wykorzystywane w oknach, wejściach, jak również przy kominkach. Wyroby kowalstwa artystycznego znajdują także zastosowanie w obiektach sakralnych. Przykładem może być metalowa pokrywa chrzcielnicy, a także różnorodne świeczniki.

Schody kręcone

Autor: Archangel Raphae

Balustrady i inne wyrobyTak samo często jak ogrodzenia gabionowe spotyka się balustrady kute. Mają one zastosowanie|Stosuje się je przy schodach, a także w roli balustrady balkonowej. Popularne wybierane motywy są analogiczne jak w przypadku bram i ogrodzeń. Ich zaletą jest solidny, a zarazem ładny wygląd, jak również gwarancja wytrzymałości otrzymana od artysty. Do przedmiotów, wchodzących w zakres kowalstwa artystycznego należą również meble. Ogromną popularnością cieszą się piękne i wyrafinowane ramy łóżek, wyprodukowane z metalu. Dostępne są również krzesła, ławy i ławki, mogące być używane zarówno we wnętrzu, jak i poza domem. Często zamawiane są również metalowe lampy, które nadają wnętrzu charakteru. Do przedmiotów użytkowych należą także takie przedmioty jak skrzynki pocztowe, świeczniki czy różnorodne tabliczki.