O jakich zabiegach trzeba pamiętać na wiosnę w ogrodzie? W jaki sposób uporządkować to miejsce po zimie?

Przed zbliżającą się wiosną dużo osób zabiera się za porządkowanie w ogrodzie. Chcemy wszak by to miejsce wyglądało doskonale w czasie kiedy będzie często przez nas użytkowane, czyli w sezonie. Czym trzeba się zająć aby taki ogród prezentował się pięknie?

Często

ogród

Autor: Berlt Watkin
Źródło: https://www.flickr.com

przed zimą chowamy różne ozdoby czy meble ogrodowe, jakie mogłyby się niepotrzebnie zniszczyć na skutek zimowej aury. Na wiosnę można spokojnie wyciągnąć i wyczyścić nasze ulubione ogrodowe figurki czy inne rzeczy. Sprawdźmy w jakim stanie znajdują się nasze krzesła warszawa czy stół do ogrodu. Może w tym roku trzeba kupić już nowe meble ogrodowe rattanowe – Gdy będziemy się z nimi w odpowiedni sposób obchodzić to posłużą nam długo. Będą świetną ozdobą naszego ogrodu a szczególnie części rekreacyjnej, w której spędzamy dużo czasu. Z pewnością stare, zniszczone meble do ogrodu bardzo popsują to jak takie miejsce się prezentuje.

ogródek

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com

Na wiosnę sprawdźmy stan narzędzi do pracy w ogrodzie. Trzeba je na pewno wyczyścić i naostrzyć, może odpowiednia będzie szczotka druciana do bardziej zabrudzonych miejsc. Warto wetrzeć w nie coś natłuszczającego, co zabezpieczy przed działaniem wilgoci.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym zgłębieniu rozpatrywanego tutaj artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (https://centrumstyropianu.pl/63-granulat), która również z pewnością przyciągnie Twój wzrok.

Potem musmy zgrabić stare liście oraz fragmenty roślin, które są porozrzucane po całym ogrodzie. Dobrze jest usunąć częściowo fragmenty starej ściółki aby gleba mogła oddychać oraz szybciej ogrzała się w ciepłym słońcu.

Następnie sprawdźmy stan krzewów w ogródku. Można usunąć zeschnięte gałęzie. Spłukać można je dokładnie wodą używając węża ogrodowego by pozbyć się kurzu. W taki sposób rośliny szybko odżyją. Jeżeli na jesień zapomnieliśmy dociąć wszelkie wieloletnie rośliny między innymi drzewka i krzewy, to właśnie na wiosnę warto się tym zająć. Sprawdźmy ich stan. Zetnijmy wszystkie suche, złamane gałązki oraz uformujmy pożądany kształt. W taki sposób uzyskamy przyjemny ład przestrzenny.

Dostarczyć trzeba również sporej ilości wartości odżywczych wszystkim roślinom. Na rynku znajdziemy wiele gotowych nawozów przeznaczonych dla przeróżnych gatunków roślin. Można też samemu użyć mieszanki kompostu, obornika, ziemi, rozdrobnionej kory i piasku. To na pewno przyspieszy wzrost. Pamiętajmy też o nawozie na trawnik. Możemy w tym momencie przejść powoli do zakładania grządek, jeśli chcemy mieć w ogródku trochę swoich warzyw i ziół. Tak zadbany ogród będzie z pewnością ładnie wzrastał i cieszył nasze oczy cały sezon.