Jaki projekt domu parterowego wybrać? Spójrz na co zwrócić uwagę?

Znaczna większość osób biorących pod uwagę wybudowanie domu jednorodzinnego wybiera projekt domu typowego. Zazwyczaj jednak zapomina, iż projekty typowe to nie jedna propozycja biur architektonicznych. Możemy polecić wykonanie prywatnego projektu, poprzez co będziemy mieć pewność, iż nasz dom będzie idealnie dostosowany do naszych potrzeb.

Indywidualny plan

projekt architektoniczny

Autor: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Źródło: http://www.flickr.com

domu, który zamówimy u architekta na pewno może nas kosztować więcej aniżeli projekt klasyczny. Mamy jednak szansę, iż będzie stworzony plan dostosowany do wszelkich potrzeb i oczekiwań. Uwzględniając projekt klasyczny możemy wybierać między budynkami dużymi, mniejszymi, nowoczesnymi oraz klasycznymi. Jak najbardziej wśród prezentowanych nam typowych projektów znaleźć można także projekty domów parterowych z garażem. Budynek, który zamierzamy postawić powinien odpowiadać potrzebom całej rodziny. (projekty domów z sypialnią od ogrodu) Projekty domów parterowych z garażem w zasadzie więc nie zainteresują tych, którzy nie posiadają samochodu i nie chcą kupować auta na przyszłość. Polecamy: . W ich wypadku garaż będzie po prostu zbyteczny.

projekt architektoniczny

Źródło: pixabay

Oczywiście o tym, jaki plan domu weźmiemy pod uwagę, standardowy czy indywidualny, w dużej części zależy od naszych możliwości finansowych. Jak już wspomniane zostało na wstępie, projekt standardowy jest dużo tańszy od projektu wykonanego na prywatne zamówienie. Jeżeli więc dysponujemy ograniczonymi możliwościami finansowymi powinniśmy raczej zdecydować się na mieszkania (kliknij, zobacz, sprawdź) typowy. mieszkania (dodatkowe info)

Według którego konkretnego projektu dom zostanie wybudowany zależy nie jedynie od naszych potrzeb i finansów. Zadecyduje o tym również szereg elementów natury formalnej. Wybierając plan budynku powinniśmy bowiem wziąć pod uwagę plan użytkowania przestrzennego i wielkość działki. Nie na każdej działce uda się zgodnie z przepisami zbudować budynek z piętrami. Niekiedy do budowy budynku parterowego może nas zmusić ustanowiony przez samorząd plan gospodarki przestrzennej. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru projektu sprawdźmy, jaki tak naprawdę powinniśmy zbudować dom na działce, którą dysponujemy.