Produkty drewniane wracają do łask – listwy przypodłogowe drewniane i drzwi fornirowane.

Dzisiaj, w czasach plastiku, który coraz częściej zaczyna nużyć ludzi na dużym znaczeniu zyskuje drewno. Tworzywa sztuczne są praktycznie wszędzie, dlatego stają się coraz mniej atrakcyjne, a ludzie coraz chętniej wracają do klasycznych artykułów z drewna. Jest to nie wyłącznie kwestia estetyki, ale także niepodważalnej jakości i wytrzymałości tego materiału.

drewniany parkiet

Autor: Akasa Gestión Consultores SL
Źródło: http://www.flickr.com
Nietrudno zaobserwować, iż np. prawdziwa drewniana podłoga jest o wiele bardziej trwała, aniżeli podłoga imitująca drewnianą,
a w rzeczywistości wytworzoną z plastików.
Moda powiązana z olbrzymim szacunkiem do artykułów wykonanych z drewna widoczna jest głównie w sytuacjach związanych z dekorowaniem mieszkania , a także meblowaniem mieszkania oraz domu. Konsumenci coraz częściej wolą drewniane parkiety, drewniane listwy przypodłogowe, drewniane okna czy też wykonane w całości z drewna meble, np takie jak te w ofercie. Wszystko to jest efektem wiedzy, iż będą to obiekty które spędzą z nami kolejnych nie kilka, ale kilkadziesiąt lat i będą utrzymane w znakomitym stanie. Bezsprzecznie rzeczy wykonane tylko z drewna są o wiele droższe niż ich ekwiwalenty wytwarzane z tańszych materiałów, niemniej jednak najważniejszą rolę odgrywa tu estetyka. Nie jest łatwo sprzeciwiać się, że przykładowo listwy przypodłogowe drewniane wywołują w zupełności inne odczucia, niż ich wykonane z tworzywa sztucznego zamienniki. drewno to materiał naturalny, z jakim ludzkość ma do czynienia od tysięcy lat, przez co jest nam niezwykle bliskie. Gdyby nawet powstawały najwierniejsze kopie tego surowca, nic nie będzie go w stanie zastępować. W związku z wysokimi kosztami artykułów z drewna istnieje ogrom rozwiązań, które pozwalają zachować wspomniany powyżej efekt przy jednoczesnym zredukowaniu opłat za tego rodzaju wyrób. Przykładem mogą tu być drzwi fornirowane, któe znaleźć można pod adresem: invado.pl/aktualnosc/nowe-modele-drzwi-fornirowanych-invadoSą to drzwi robione w ten sposób, że całe skrzydło drzwi składa się z bardziej budżetowego tworzywa, np. płyt MDF, które później zostanie okryte kilkumilimetrową warstwą z naturalnego drewna, czyli forniru. Jest to o tyle interesujące rozwiązanie, że umożliwia nam zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie zachować elegancki efekt prawdziwego drewna. Jedynym mankamentem jeśli chodzi o drzwi fornirowane, jest kwestia reperacji poważniejszych zarysowań. Niestety nie istnieje możliwość zeszlifowania kilku milimetrów wierzchniej warstwy tak jak jest jeśli chodzi o naturalne drewniane drzwi, inne .

W kwestii mniejszych zarysowań istnieją jednak różnorakiego rodzaju pasty i substancje które umożliwiają pokrycie rysy.
Jeżeli zatem jesteście amatorami naturalnego drewna, stanowczo warto inwestować w wyroby z niego zrobione. Z pewnością będą one charakteryzować się znacznie większą wytrzymałością oraz lepszą estetyką, niżeli te wykonane z tworzyw sztucznych.