AGR-Polska

Jak właściwie podkreślić pomieszczenie barwami i oświetleniem?

Urządzając mieszkanie musimy brać pod uwagę liczne elementy. Przeważnie myślimy, że najistotniejszy jest stosowny wybór mebli i sprzętu – to naturalnie prawda, ale powinniśmy zdać sobie sprawę, że nawet bardzo skomplikowane projekty wnętrz mieszkań można doprowadzić do perfekcji z udziałem odpowiedniej gry kolorami i światłem.

Aranżacja salonu

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że kolory wnętrz (jeśli myślisz o zmianie aranżacji, musisz to zobaczyć – najmodniejsze barwy wnętrz) odgrywają bardzo istotną rolę jeśli chodzi o wykreowanie odpowiedniego wystroju. Jasne, pastelowe kolory ścian i płytek uspokajają, sprawiają, że pokoje stają się bardziej przestronniejsze i większe. Z kolei ciemne optycznie zmniejszają wnętrze i wywołują bardziej ponury nastrój. Hitem ostatnich czasów było stosowanie różnych kolorów na różnych ścianach, np.

Jeżeli znajdująca się w tym artykule interpretacja Cię przekonuje, to zobacz dodatkowo pozostałe wypowiedzi na nasz temat (http://www.czasnarolety.pl/zaluzje-aluminiowe.html), który był omówiony w tym wpisie.

na głównej ścianie używanie barwy ciemnej, na pozostałych jasnej. Tego rodzaju rozwiązania warto stosować również wtedy, kiedy chcemy przyciągnąć uwagę na konkretne miejsce w pokoju.

Dzisiaj istnieje tyle przeróżnych stylów urządzania wnętrz, że dopasowanie barw powinno być uzależnione nie tylko od posiadanych preferencji, ale i stylu, na który się zdecydujemy. Jeśli planujemy urządzić mieszkanie np. w stylu wiejskim można pozwolić sobie na kilka zestawów kolorów i wzorów, ale jeśli zdecydujemy się np. na styl skandynawski musimy już przede wszystkim koncentrować się na jasnych barwach.

Ten nasz odsyłacz prowadzi do tekstu, który ma wyjątkowe treści – z pewnością Cię zainteresują i będą przydatne.

Nie inaczej zresztą jest jeśli chodzi o tego typu kwestię jak oświetlenie mieszkania – to na jakie lampy, kinkiety czy żyrandole się zdecydujemy powinno zależeć od stylu aranżacji i efektów, jakie chcemy uzyskać. Do tradycyjnych pomieszczeń trzeba by wybrać tradycyjne lampy – do nowoczesnych kinkiety i reflektory. Dlaczego? Za pomocą danego rodzaju oświetlenia uzyskamy konkretny efekt. Reflektory dają wąski, skierowany strumień światła zatem bez problemu możemy nimi oświetlić tylko konkretne zakątki w pomieszczeniu – dużą lampą nie jest już tak prosto operować, ale z kolei taka lampa stwarza przyjemny, klimatyczny nastrój.

Odpowiednio dopasowane kolory i oświetlenie mogą zdziałać cuda. Trzeba jedynie przeanalizować wpierw jaki rezultat chcielibyśmy w danym wnętrzu uzyskać. Kiedy już zweryfikujemy, czy chcielibyśmy aby pokój sprawiał wrażanie zacisznego, czy może przestronnego adekwatnie do tego malujemy ściany i montujemy punkty światła.