Masz swój dom? Postaraj się o ocieplenie!

Jeśli jesteś radosnym posiadaczem własnego domu, jesteś w bardzo komfortowej sytuacji. Kłopoty budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i można radować się z własnego, przydomowego ogródka. Lecz ciepły czas warto także zostawić na inwestycje. Jeśli bowiem żyjesz w wieloletnim budynku, sporządzonym jeszcze w czasach, gdy najnowsze technologie nie były nikomu znajome, prawdopodobne że nie jest ono wystarczająco ocieplone. Podstawowa sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto kila rzeczy o które należy zadbać, aby zimą zaoszczędzić znaczne kwoty.

ocieplanie domu

Autor: GRUPA ATLAS
Źródło: GRUPA ATLAS
Jeszcze kilkanaście lat wstecz, nikt nie słyszał o prawidłowej izolacji cieplnej. Ściany twego domu mogą posiadać liczne, niedostrzegalne gołym okiem dziury, które przepuszczają cieple powietrze, powodując oziębienie mieszkania. W czasie zimowym borykasz się ze znacznymi opłatami za opał? Czas z tym coś zrobić! Zanim sklejka elewacyjna zostanie użyta, ociepl swoje domostwo od wewnątrz (sklejka elewacyjna). Obecnie mamy do wyboru różnego rodzaju nowoczesne materiały i pianki, które naniesione na ścianę, nie dopuszczają do oziębiania się pomieszczenia. Są jednak na tyle skuteczne, że pozwalają oddychać tym powierzchniom, z tego powodu nie musisz bać się ewentualnego grzyba.

Następnym istotnym krokiem jest wymiana okien na bardziej ergonomiczne. Najtańszą ze skutecznych metod będzie zastosowanie zrobionych z PCV zamiast tradycyjnych, drewnianych materiałów, które nie zawsze są szczelne. Jeżeli masz kilkudziesięcioletnie okna, zapewne nie raz w zimne wieczory czułeś chłodny powiew przechodzący przez nie. Z oknami plastykowymi nie musisz się tego bać, odizolują cię zupełnie od wszelkich zmian temperatury, a poza tym wbudowane nakładki zapewnią mikroklimat, który pozwoli na niezbędną cyrkulację powietrza, także gdy nie otwierasz okien za często.

Końcowym etapem powinna być materiały ognioodporne zewnętrzna, do której konieczna nam będzie sklejka elewacyjna. Dzięki innowacyjnym gatunkom, możemy zapewnić sobie awangardowy wygląd naszego domu. Mamy do wyboru setki tysięcy modeli we wszelakich opcjach barw i innych strukturach. Możesz zamontować piękne, przywodzące na myśl dąb listwy, lub jasną, przyjazną sosnę. Wystarczy tylko wpisać do przeglądarki frazę „sklejka elewacyjna” a ukaże ci się wielostronicowa baza producentów.

Izolacja podłogi
Izolacja cieplna własnego domu jest bardzo ważna. Jeśli przeraża cię inwestycja, której należy się podjąć aby jej dokonać, podziel sobie ten proces na etapy. Możesz spodziewać się, że wszystkie koszta zwrócą ci się z nadwyżką w czasie grzewczym.