Czym odznaczają się odlewy zrobione pod ciśnieniem? Jak wygląda taka technika?

Metal można formować na wiele sposobów. Interesującym sposobem produkcji jest kształtowanie metali, które są w stanie ciekłym. Na czym polega odlewanie ciśnieniowe?

odlewnia

Odlewy ciśnieniowe pozwalają na otrzymanie gotowego produktu z płynnego metalu. Najczęściej wykorzystywane są stopy tego typu jak glin, magnez czy miedź. Za sprawą takiego odlewania można uzyskać przedmiot, który posiada bardzo dokładne kształty, jest perfekcyjnym odwzorowaniem formy, ma niesamowitą jakość warstwy powierzchniowej. Odlewy ciśnieniowe (porządne odlewy ciśnieniowe) robione są przy użyciu bardzo wysokiego ciśnienia, tak naprawdę niespotykanego w innych odlewniach. Z jego pomocą metal szczelnie wypełnia formę. Istotną sprawą jest to, iż przedmiot, jaki powstaje jest świetny pod względem właściwości mechanicznych.

Trzeba natomiast dodać, że odlewnie – www.alwro.com.pl/tek. Koszty są spore, znacznie większe aniżeli w przypadku standardowych odlewni. Wydatki takie związane są z zakupem skomplikowanych maszyn czy też różnych dodatkowych sprzętów. Oprócz tego, trzeba brać pod uwagę też koszty samych form.

Należy również dodać, że w wyniku stosowania dużego ciśnienia, struktura wykonanych rzeczy nie jest ciągła. Pęcherzyki gazu czy różnego rodzaju wtrącenia burzą strukturę. To przekłada się na spore ograniczenia w użytkowaniu takich produktów. Problemem może być słaba szczelność. Zwartą strukturę wyroby te posiadają z zewnątrz, gdzie jest ciagła warstwa z dużą ilością drobnych cząstek. Jednak, kiedy podczas obróbki dochodzi do jej przerwania, to odsłoni się wewnętrzna, pełna otworków struktura. Jednak mimo tego odlewnie takie mają na pewno spore powodzenie.
Kategoria: W gospodarce
Tagi: ,