Przestrzeganie bezpieczeństwa na drodze to zasadnicze zadanie każdego pieszego i kierowcy

Z przyczyny uczestnika ruchu ma miejsce mnóstwo kolizji. Wiele jest do uniknięcia zachowując najprostsze zasady bezpieczeństwa.

odblaski na drodze

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Każdy uczestnik ruchu winien troszczyć się, aby nie stanowić niebezpieczeństwa dla siebie i innych. Nieraz wystarczy naprawdę niewiele, aby uniknąć tragedii. Obowiązek to odblaski na drodze dla pieszych i rowerzystów.

Wejdź na następną stronę i dowiedz się również (http://www.cosmohomes.es/pl) więcej o zbliżonej tematyce. Pod tym linkiem oczekuje na Ciebie ogrom wpisów.

Odblask umieszczony w odpowiednim miejscu jest zauważalny z dużej odległości. W latarce może być problem z baterią, diodą, a odblask jest praktycznie niezniszczalny. Każdy pieszy i rowerzysta powinien posiadać odblaski na drodze. Prowadzący auto zyskuje kilka cennych chwil na szybszą reakcję w sytuacji zagrożenia – zobacz ten link.

droga

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Ważną sprawą jest również bezpieczne przejście przez drogę niezmotoryzowanego uczestnika ruchu. Bardzo często poruszający się pojazdem wymuszają widząc zieloną strzałkę warunkową pierwszeństwo. Wręcz są bezzasadnie oburzeni na pozostałych uczestników ruchu. Nie zwracając uwagi na innych stwarzają bardzo duże zagrożenie przy tego typu oznaczeniach. Pieszy powinien mieć możliwość w bezpieczny sposób przejść przez drogę. Współcześnie ma miejsce wiele spotów nagłaśniających bezpieczne przejście.

Zafascynował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zdobądź dodatkowe informacje na to zagadnienie i przeczytaj przydatne wskazówki, a z pewnością także przykują Twoją uwagę.

Puszczane są filmiki, gdzie pieszy w ogóle jest niewidoczny dla kierowcy poprzez niezachowania najprostszych zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim zdrowego rozsądku i rozwagi. Chcąc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa przy przedszkolach są przeszkoleni pracownicy nadzorujący przejście dla pieszych – Euroasfalt. Nie zapominajmy dziś poruszamy się samochodem, a jutro jesteśmy pieszymi.