Skrótowy przewodnik po nowoczesnych technologiach budowlanych wykorzystywanych dzisiaj przy wznoszeniu wolnostojących domów

Dom to budynek, który nie dosyć, że musi być wzniesiony na mocnych podstawach, to w dodatku sam ma wytrzymać wiele, wiele lat, mimo tego że przecież jest wystawiony na działanie niszczycielskich sił przyrody. Zdaje się, że najbardziej solidnym budulcem jest cegła, pustak lub po prostu kamień, lecz we współczesnym budownictwie wykorzystuje się mnóstwo innych, tak samo trwałych prefabrykatów. Chociażby zwykle szkło po stosownej obróbce staje się twarde niczym stal i już teraz szklane mury zdobią fronty niektórych obiektów.

budowa domu
Drewno jest materiałem łatwopalnym i poza tym planując wznieść z niego niewielki dom, wpierw trzeba ów materiał odpowiednio zaimpregnować, żeby przedłużyć jego trwałość. Na terenie Polski działają przedsiębiorstwa, które oferują projekty tych domów, jak również świadczą fachowe usługi budowlane. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii domek parterowy lub piętrowy jest niezwykle ciepły i funkcjonalny. Wydawać by się mogło, że zwykły styropian nadaje się jedynie do ocieplania, ale dzisiaj jest wykorzystywany również do wznoszenia samych ścian, zobacz styropian klinowy. Kształtki styropianowe wypełniane betonem stają się rewelacyjnym surowcem budowlanym.

Dzięki takiej nietradycyjnej technologii można wznieść właściwie wszystkie części konstrukcji, w tym też i fundamenty. Mury są mocne, a dodatkowo pamiętajmy, że styropian jest znakomitym izolatorem, zatem w domu z pewnością będzie ciepło nawet w trakcie mroźniej zimy. Natomiast ci gospodarze, którzy odnawiają pięćdziesięcioletni dom mogą np. zakupić kliny styropianowe i wykorzystując nietypowe techniki odwodnić płaski dach bądź przeprowadzić jego izolację. Nie pozostaje sekretem fakt, że technologie znane dawnym budowniczym nie odeszły tak całkiem do przeszłości. Najlepszym argumentem potwierdzającym powyższą tezę może być chociażby to, że domki z gliny i słomy są ciągle wznoszone.

płyty styropianowe
I jeżeli ktoś nie wiedział, że w sprzedaży dostępne są rozmaitej wielkości kształtki styropianowe, to tym bardziej poczuje się zaskoczony, gdy w sieci znajdzie artykuł wychwalający korzyści wynikające z posiadania niezwykłego domu z gliny. Chociaż o takim budynku myślą głównie właściciele działek budowlanych na obszarach atrakcyjnych turystycznie, którzy pragnąć mieć wspaniały domek letniskowy, to jednakże perspektywa spędzenia choćby paru dni w domu postawionym w 100 procentach z ekologicznych budulców jest bardzo kusząca niemalże dla wszystkich.

Doczytaj: www.megastyro.pl

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>