Kilka porad dla budujących własny dom, tych którzy są na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Jeśli jesteśmy już na etapie wykonywania dachu, na początek musimy pomyśleć o wyborze właściwego pokrycia. Na ogół jest ono podane w projekcie, jednak zwykle mamy możliwość dokonania pewnych modyfikacji. Rzecz jasna odmienny typ materiału bardzo często oznacza zupełnie inne koszty.

budowa domu

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli podjęliśmy już tą decyzję, najwyższa pora zabrać się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy rzecz jasna skorzystać z rekomendacji znajomych czy ekipy z poprzedniego etapu budowy. Drugą opcją jest szukanie przez sieć. Piszemy w wyszukiwarkę zwrot dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Uzyskamy w ten sposób wykaz firm specjalizujących się w tego typu działaniach – dkrm.com.pl/Z pewnością głównie będzie interesowała nas cena, należy jednak wziąć pod uwagę dalsze czynniki.

Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co z tym się wiąże inne możliwości dopasowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z bardziej złożonym projektem dachu. Oczywiście każdy mówi, że jest najlepszy, z tego powodu musimy sprawdzić rekomendacje innych klientów. Dach powinien zostać wykonany nie tylko profesjonalnie, lecz także tak szybko, jak jest to potrzebne – nie ma nic gorszego niż zwłoki w budowie spowodowane wyłącznie opieszałością ekipy.

Z sukcesem skończyliśmy dach, pora na elewacje. Na rynku mamy do dyspozycji wiele materiałów wykończeniowych, a najzwyklejszy tynk można pomalować właściwie na każdy kolor. Pamiętajmy wszakże, iż elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego domu, kolorystycznie współgrać z jego sąsiedztwem oraz dachem. Gdy marzą nam się ciemne kolory, trzeba nie zapominać, że pasują one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie fajnie będzie wyglądał dom cały czerwony – już prędzej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Również w tym wypadku jeśli szukamy wykonawcy przez sieć wpisujemy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu bierzemy pod uwagę co nam oferuje dana firma. Jest również wersja dla leniwych. Polega ona na tym, iż podajemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław oraz zostawiamy dane kontaktowe do siebie. Wykonujący sam zgłosi się do nas z ofertą – na tej stroniena tej stroniejna uwaga. Wycena prac powinna być zrobiona nieodpłatnie i nie wiązać się z żadnym zobowiązaniem do późniejszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami uzyskać za pomocą kalkulatorów zamieszczonych w Internecie.