W miejsce najbardziej popularnych pieluch jednorazowych, warto kupić pieluchy wielorazowe i otulacze

Wielu z nas zostało wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich doskonałość zastąpiły koło 25 lat temupampersy. Aktualnie dużo rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio doświadczają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość zagadnienia.

Autor: www.babymama.pl
Dlaczego mamy wracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe służą nawet czwórce dzieci. Trzeba tylko pamiętać o paru zasadach. Zanim pieluszki uzyskają optymalną chłonność należy je parokrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabywają chłonności mniej więcej po kilku praniach.

Do przechowywania brudnych pieluszek najlepiej używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia. Mokre pieluchy wielorazowe lleżące w wiadrze można pokropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej zaaplikować na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez uprzedniego namaczania (sprawdź na stronie). Pieluszek nie wolno namaczać gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też konieczności gotowania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są bardzo zabrudzone można zastosować pranie wstępne z dodaniem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co kilka prań warto wyprane otulacze zanurzyć w kąpieli lanolinowej.

Nie wolno stosować się płynów zmiękczających, mydełka i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna materiału i dlatego obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe (strona ) i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba też prasować.

Gdy już przeczytasz ten artykuł, to spojrzyj też na podobne źródła, które mają nie mniej wciągające informacje – one niesamowicie Cię zaabsorbują.

Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo zaoszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej mam powraca do używania pieluszek wielorazowych, bo pociecha ma kontakt z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiadomo, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.