O jakich sprawach musimy nie zapominać kiedy wybieramy rusztowanie? Czy możemy przy tym zaoszczędzić?

Gdy wybieramy typ rusztowania musimy dokładnie wiedzieć, jakie elementy takiej budowli będą dla nas konieczne, a z jakich jesteśmy w stanie zrezygnować. Wszystko zależy od tego, jak dobrze to przemyślimy, jak wiele środków finansowych przeznaczymy na to, gdyż z jednej ze stron wybranie rusztowania zdaje nam się bardzo drogą inwestycją, ale jednak przy odrobinie starań możemy zmniejszyć te koszty.
Dużo oszczędzimy, gdy zdecydujemy się na drewniane posty, zamiast stalowych.

tworzywo

Autor: Crinklecrankle.com
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garden_and_landscape_design_products/3295661892/
Co ważne nasze rusztowanie nie traci wcale funkcjonalności, gdyż zyskujemy oszczędności na produkcie. drewno jest mniej kosztowne aniżeli stal, a jeśli nie stracimy nic jeżeli zdecydujemy się na ten pierwszy produkt, to po co mamy dopłacać. Jasną informacją też może również to, iż rusztowanie wysokie to nieco wyższe koszty. Dzieje się tak, bo trzeba zakupić większa ilość komunikacyjnych podestów, co dość istotnie podwyższa cenę samego rusztowania.
Spore oszczędności możemy uzyskać zrezygnowawszy z podestu komunikacyjnego na pierwszym poziomie rusztowania. Zamiast niego można tam po prostu wykorzystać swojej drabiny. Poszukując oszczędności nie zapominajmy jednakże, by nie przesadzić w drugą stronę – i wybrać te elementy, które nie będą pełnić podstawowych norm oraz przepisów.
Orzechowa kolekcja drzwi marki Classen

Autor: Classen
Źródło: Classen

Niektóre tańsze rusztowania wynajem rusztowań płock nie posiadają burftowych desek, poręczy czy też komunikacyjnych podestów, a to oznacza, że jest wybrakowane i można mieć kłopoty, jeżeli pojawi się inspekcja sprawdzająca stan budowy i zabezpieczeń.

Do tego, wadliwa budowla stwarza większe niebezpieczeństwo dla pracujących tam ludzi, więc zawsze dokładnie to kontrolujmy, żeby nie zrobić samemu sobie zupełnie niepotrzebnych problemów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,