Kilka podstawowych informacji o klimatyzatorach

Jeszcze do niedawna klimatyzator bywał traktowany jak towar luksusowy. Aktualnie jednak klimatyzatory w mieszkaniu spotykane są coraz częściej. Najpopularniejsze są klimatyzatory split i te przenośne.
Jeżeli w naszym mieszkaniu jest zbyt upalnie, klimatyzator z pewnością nam się będzie przydawał.

klimatyzator przenośny

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jedynie dokładnie przeanalizować jego Wybór, aby ostatecznie się nie rozczarować z wyników chłodzenia. Dobrze byłoby mieć świadomość, że klimatyzatory typu split są wytwarzane także w opcji mobilnej oraz nie potrzebują montowania na stałe. Można także spotykać na rynku jednoczęściowe klimatyzatory nieco starszego typu, które są instalowane na stałe w oknach. Wszelkie klimatyzatory mogłyby ochładzać powietrze, a niektóre mogą także je nagrzewać. Klimatyzatory nie tylko schładzają dane pomieszczenie, ale dzięki zachodzącej w nich kondensacji są w stanie także usuwać z powietrza naddatek zawilgocenia. Klimatyzatory mogłyby być produkowane w wersji przenośnej albo stacjonarnej. Te ostatnie są instalowane do ściany lub do stropu. Jest to podstawowy rozdział takich sprzętów do sprawdzian gwintów calowych klimatyzacji budynków oraz lokali.
5 żelaznych zasad, jak radzić sobie z upałem

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis
Oświetlenie w Twoim domu

Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Klimatyzator przenośny to zazwyczaj jednoczęściowe urządzenie, inne spotykane określenia to klimatyzatory monoblokowe lub kompaktowe. Klimatyzatory Split mogą występować również w wersji przenośnej oraz nie wymagają wtedy montażu na stałe. Odbiorcom wydaje się, że klimatyzator przenośny jest praktyczniejszy, gdyż można by go ustawić tam, gdzie chcemy schłodzić powietrze, a w następnej kolejności przenieść go w zupełnie inne miejsce. Jednak urządzenia przenośne mają niestety olbrzymie wady. Ich wydajność jest relatywnie mała, więc dosyć często nie są w stanie ochłodzić danego miejsca w satysfakcjonującym nas stopniu.

Klimatyzator przenośny powinien stać w pomieszczeniu, gdzie można roztwierać okno. Do ochładzania skraplacza używane jest powietrze zewnętrzne pobierane przy pomocy rury wysuniętej za otwarte okno.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,