Plusy klimatyzacji i osuszaczy

Lata temu pewnemu Brytyjczykowi niezbędne było urządzenie do suszenia papieru. Było niezbędne w jego zakładzie, gdzie było niewiele przestrzeni, a powszechna wilgotność była nie do wytrzymania. Był jednak na tyle bystrym człowiekiem, że postanowił zbudować takie urządzenie samemu; udało się, a nieoczekiwanym skutkiem ubocznym, poza redukcją wilgoci w powietrzu, było znaczne obniżenie temperatury. Trzeba było być głupcem, aby nie wykorzystać takiego przypadku.

klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE
Dzisiaj klimatyzatory są czymś normalnym nie tylko w obiektach publicznych, zakładach, biurach. Klimatyzacja i klimatyzacja warszawa spisuje się też znakomicie od kilkunastu lat w autobusach, a od dużo dłuższego czasu w samochodach.

Nie ma również żadnych przeszkód w tym, by również w mieszkaniach prywatnych stosować klimatyzatory Warszawa jest miastem, w którym ludzie dość chętnie umożliwiają sobie tego typu luksusy; chociaż zdaje się, że klimatyzator z oferty na przez firmę Klima-Top będzie urządzeniem, które jest drogie i nieekonomiczne w utrzymaniu, w stolicy, oraz skromniejszych, nieco biedniejszych miejscowościach, da się znaleźć dużo mieszkań, których właściciele już dawno postanowili przerzucić się z skromnych wirników na konkretnie funkcjonującą klimę. Doskonałe urządzenie na upały. Choć nie sposób nie pamiętać, że w zastosowaniu do prywatnego użytku klimatyzatory nie są najtańsze i pobór energii elektrycznej tak czy owak będzie dostrzegalny w rachunkach za prąd.

schemat

Autor: Armacell,
Źródło: Armacell,

Pokrewnym w zasadzie działania, mimo że inaczej skonstruowanym wynalazkiem jest osuszacz. Osuszacze są zwykle spotykane na budowach, nad którymi prace zbliżają się już do końca. Ciężko w praktyce zobaczyć tam takie sprzęty, gdyż nie każdy jest w stanie wkroczyć do świeżo wykończonego budynku, ale osuszacze bywają tam znakomite do osuszania jeszcze wilgotnych zapraw, farb i innych substancji, jakie stają się gotowe do użytku, kiedy wyschną. Innym, dużo trudniejszym, potrzebującym wydajniejszego funkcjonowania, ale rzadziej potrzebnym zastosowaniem jest użycie osuszaczy w budynkach podtopionych przez powodzie. Po niemal każdej takiej katastrofie, zwłaszcza latem, powstaje problem wilgotnych cegieł, które przed mrozami powinny zostać osuszone – w innym wypadku zamarzająca woda uszkodzi ich strukturę.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,