Jak wybrać bramę garażową, by spełniała różnorodne wymogi? Na jakiego typu kwestie powinniśmy zwrócić uwagę?

Brama jest niezbędnym elementem garażu. Korzysta się z niej kilka razy dziennie, więc musi być nie tylko bezpieczna, lecz także komfortowa w obsłudze. Właściwie również, jak do jej otwierania nie jest konieczne zbytnio wiele miejsca na podjeździe. Jakiego typu bramy garażowe aktualnie są najbardziej popularne, którą dobrze wybrać.

garaż

Autor: Ade Rixon
Źródło: http://www.flickr.com
Minimalne wymiary takiej bramy to 2,3 metra szerokości, a jednocześnie 2 metry wysokości. Brama powinna być wybierana do wymiarów otworu garażowego, ale jak toalety przenośne toruń garażu dopiero przed nami, to najbardziej korzystnie rozważyć jej wykonanie, pod trochę większą gabarytowo bramę garażową. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć problemów z wjazdem i wyjazdem z garażu, a ponadto zminimalizujemy ryzyko zarysowania samochodu. W sytuacji niedużego jednostanowiskowego garażu najbardziej odpowiednia będzie brama taka jak 2,5 x 2,1 metrów. Odpowiednio jednak myśleć na przyszłość i montować większą bramę, przykładowo o wymiarach 2,7 x 2,1 metra. Zapewni nam parkowanie również dużych aut. Takie i inne bramy oferują bramy wjazdowe warszawa.

Standardowe dwuskrzydłowe bramy rozwieralne są niezbyt już powszechne. Bardzo często jest tak z powodu niezbyt wygodnej metody otwierania i zamykania, jakie wymaga ręcznego obsługiwania każdego ze skrzydeł z osobna. Co więcej, otwieranie skrzydeł tego rodzaju bramy wymaga wiele wolnego miejsca przed garażem, co w sytuacji krótkiego podjazdu sprawia dość duży problem. Miejsce rozwieralnych bram garażowych dosyć często zajmują bardziej komfortowe w obsłudze bramy uchylne a także segmentowe. Bez problemu dobrać można do nich siłowniki, które zapewniają ich otwieranie bez konieczności opuszczania samochodu. Takie bramy można dostać w wielu rozmiarach i rodzajach wykończenia, to może sprawić, iż bez problemu znajdziemy model dopasowany do wymiarów garażu czy wyglądu domu.

blaszany garaż

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteśmy w stanie nabyć także bramy rolowane, które nawija się na bęben, który jest pod sufitem lub obok otworu garażowego. Wymagają one jednakże dość dużo miejsca nad nadprożem, nie są również tak popularne jak rodzaje uchylne czy segmentowe, a to z powodu wyższej ceny. Gdzie kupować bramy? Najlepiej w autoryzowanych punktach sprzedaży, takiego rodzaju drzwi garażowe Warszawa. To zapewnienie, że nasza brama będzie jak najbardziej jakościowa i dobrana pod każdym kątem – Producent drzwi garażowych z Warszawy.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,