AGR-Polska

Blacha powlekana jako dzisiejszy towar służący w aktualnym budownictwie

Stosunkowo od niedawna do pokryć i obróbek dachowych dość powszechnie
stosowana jest blacha powlekana. Współcześnie nastąpił wysyp ludzi wznoszących domy jednorodzinne. Blacha powlekana jest nadzwyczaj popularna ze względu na stosunkowo małą cenę, a przy tym estetykę oraz trwałość materiału.

blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Użycie specjalnych przetłoczeń sprawia, iż przypomina dachówki (blachodachówki), w przeciwieństwie do nich są jednakże niezmiernie lekkie. Mogą istnieć pokryte nawet kilkunastoma warstwami powłok przeciwrdzewnych.

Spójrz – stworzyliśmy specjalnie dla Ciebie nowe łącze do serwisu (https://biuronieruchomosciszczecin.pl/stolczyn/). Tam wyszukasz dużo rzetelnych wiadomości na ten temat.

Poziom odporności, solidności na uszkodzenia mechaniczne plus cena zależą od wariantu wierzchniej warstwy, jaka może być wykonana z żywicy poliestrowej, polichlorku winylu albo poliuretanu z uzupełnieniem poliamidu. Potężną plusem blach powlekanych jest ich wymienialność, co oznacza, że przydają się do krycia dachów o nachyleniu od 5° aż do 90°, zobacz tutaj przykłady ssab.com/Global/PRELAQ/Datasheets/pl/610_Prelaq%20Polyester.pdf?epslanguage=pl. Blachodachówki są bezproblemowe w montażu w zasadzie na dachach płaskich i dwuspadowych, gdy wykorzystuje się wielkoformatowe panele dosięgające od okapu aż do kalenicy wielkości 80-120 cm i długość do 15 m.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://roletomat.pl/info/rolety-zewnetrzne-rybnik) tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Sporo biznesów wiedzie hurtową sprzedaż stali. W ich biznesach dostępne bywają dodatkowo części drobnowymiarowe sprawdzające się na dachach wielopołaciowych czy też z ogromną wartością lukarn.

blacha ze śrubami

Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com
Oba systemy mocuje się do łat. Ciężar akuratnie ułożonego pokrycia przeważnie nie przewyższa 15 kg/m2, zaś jego trwałość to przynajmniej 50 lat. Blacha powlekana na dodatek zabezpieczona jest folią ochronną, która bywa doskonałą ochroną przed zarysowaniami automatycznymi, na trwanie przewozu. W hurtowej sprzedaży stali natknąć się można na blachy powlekane w ogromnej gamie kolorystycznej. Poza tym mogą posiadać nawierzchnie szorstką, połyskującą czy też teksturową. Blacha powlekana ma szerokie zastosowanie począwszy od domowych urzadzeń, armatury, karniszy aż do bram garażowych, okiennic i materiałow wykończeniowych.