AGR-Polska

Metoda na dekoracje przestrzeni publicznej – parę pomysłów

Zwykle chcemy by nasze miasta były jak najpiękniejsze, przeto kładziemy spory nacisk na to by na przykład nasze miasteczko posiadało porządny park albo skwer. Bezspornie właściwe służby dbają o czystość na ulicach. Jest to jednakże totalne minimum. Wobec tego z rozlicznych okazji można w naszych miastach zobaczyć rozliczne ozdoby. Oczywistym jest że najładniej z reguły jest w czasie Bożego Narodzenia, panują aniołki oraz Mikołaje.

odlewnia

Autor: OKFoundryCompany
Źródło: http://www.flickr.com
Częstokroć w miastach znajdują się monumenty. Upamiętniać one mogą wydarzenia ważne dla lokalnej społeczności, przykładowo w mojej wsi jest obelisk upamiętniający mieszkańców którzy zginęli w Wielkiej Wojnie oraz Drugiej Wojny Światowej. Nie jest to jedyny monument w miejscu mojego zamieszkania. Najbardziej pociągają mnie takie delikatne pomniki jak tablica ku czci „Sokoła” szczególnie jak się je zestawi z napuszonymi rzeźbami minionego okresu.

Niezależnie od wymiaru monumentu czy tablicy pamiątkowej przeważnie wykonywane są one z żeliwa. Jest to jeden z najstarszych lecz i najwygodniejszych strategii robienia rzeźb. Odlewnia żeliwa bez problemu wykona dowolne zlecenie – więcej . Nie jest problemem nawet w najwyższym stopniu skomplikowana forma, nie tylko w charakterze pamiątki ale również w formie trwałej promocji miasteczka. Przykładem może być monument bohaterów kreskówki każdemu wiążący się z konkretnym miastem. Atutem wspomnianego wyjścia jest okazja zrealizowania serii jednakowych odlewów dzięki czemu jest to metoda tańsza, dla przykładu wtedy, kiedy odlewnia ma za zadanie na podstawie kontraktu zarzucić całe miasto krasnalami lub żabkami.

odlewnia żeliwa
Oczywiście odlewna żeliwa zajmuje się także bardziej trudnymi wzorami. W ów sposób tworzy się armaturę przemysłową przykładowo hydranty albo zawory (zobacz firma mercor zawory odcinające) w cukrowniach i na statkach morskich. Całość zależy od tego, jak ogromna jest odlewnia żeliwa która ma wykonać zlecenie. Tego rodzaju ozdoby mogą być również wyrazem dumy z własnej miejscowości, sposobem na utrwalenie regionalnych zwyczajów, legend, uwiecznieniem sławnych ludzi powiązanych z danym rejonem. Produkty te spełniają także ludzką potrzebę nieśmiertelności, są praktycznie wieczne.

Zaintrygował Cię ten tekst? Trzeba kliknąć w poniższy link i można zobaczyć ponadto (http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-daikin) kolejne nasze publikacje. Sądzimy, że też zyskają Twoją aprobatę.

Mogą się one też znajdować w zadziwiających zdawałoby się punktach (przewody wodociągowe w starych mieszkaniach)