Kilka ciekawych sposobów i pomysłów na to, żeby starszym szafkom przywrócić nowy wygląd.

Każde najpiękniej nawet wykończone wnętrze w pewnym momencie zaczyna się nudzić. Szczególnie że podczas zwykłego użytkowania meble się mogą gdzieniegdzie poplamić czy też pojawią się na nich jakieś zadrapania.

fototapety

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób będzie miało wtedy kłopot, bo z jednej strony wszystkie szafy i szafki będą miały na tyle dobry stan, że żal się ich będzie pozbywać, lecz z drugiej chciałoby się jednak coś pozmieniać. Są tacy, którzy decydują się od razu i wszystko zmieniają – jeśli tylko mają na to pieniądze i będzie im się chciało bawić się w całe zamieszanie z pracami remontowymi, to oczywiście będzie to ich wybór. Jak się jednak okazuje jest dużo ciekawych pomysłów na to, aby meble w domu odświeżyć i nadać im całkowicie nowy wygląd. I co najważniejsze, są to sposoby tanie, chociaż niekiedy wymagające pewnej ilości pracy.

Oczekujesz na kolejny artykuł? Chcę powiadomić Cię, że moja strona www (https://banery-druk.net/flagi-reklamowe-windery) jest już gotowa. Więc namawiam do zaglądnięcia.

Ale rezultaty tego typu poprawek przeważnie są naprawdę ciekawe, a kuchnia po takim zabiegu wyglądała będzie jak nowa. Z tego też powodu zanim się zacznie szukać nowego zestawu mebli to może warto zastanowić się, czy z obecnymi nie da się czegoś zrobić.

Doskonale w odświeżaniu wyglądu szafek będzie się przykładowo sprawdzała okleina meblowa (sprawdź na stronie). Dostępna jest ona pod postacią długich na kilka metrów pasków, jakie przycinać można na dowolny rozmiar. Okleiny są dostępne są w wielu rozmaitych motywach, najczęściej to będzie struktura drewna, lecz można też spotkać dużo innych wzorów.

Dużym plusem takich oklein jest stosunkowo proste klejenie – większość z nich jest samoprzylepna, więc wystarczy tylko odkleić zabezpieczenie, przyłożyć w odpowiednie miejsce i docisnąć. Przy pomocy oklein można zmienić wygląd tak naprawdę wszystkich mebli w domu. Jeśli zajdzie potrzeba zakrycia jakiegoś niewielkiego miejsca, na przykład zarysowania albo plamy, to ciekawym wyjściem mogą być też naklejki dekoracyjne (dowiedz się więcej). Przy ich pomocy można ciekawie ożywić pomieszczenie, sporo osób stosuje je nawet jeżeli nic nie musi tuszować. Tego typu sposobów na poprawę wyglądu mebli jeszcze parę będzie, dlatego też warto się nad tym dobrze zastanowić zanim się zamówi nowy komplet.