AGR-Polska

W jaki sposób dobrze wykończyć nasze schodki?

Istnieje dużo sposobów wykończenia schodów, tak by służyły nam jak najwięcej bez nadmiernej konserwacji. Poniższy materiał skierowany jest do ludzi którzy mają w swoich domach czy też mieszkaniach schody oraz pragną je w jakiś sposób zabezpieczyć.
Najlepszym sposobem jest całkowite zakrycie schodów wykładziną odporną na wytarcia.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
lustro na ścianie

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
My zaproponujemy dwa różne sposoby, jakie dadzą zupełnie odmienne efekty. Pierwszą metodą jest przykrycie schodów jednym płatem materiału, może to być na przykład wykładzina Forbo – -> kliknij- wytworzona w całości z PVC, dlatego jest tak niebywale wytrzymała i możemy ją długo użytkować. Pokrywając schody takowym dywanem, najefektywniej jest docinać i mocować go w trakcie montażu. Do zamocowania dywanu warto stosować specjalne „belki” z metalu, które nabędziemy w sklepie z akcesoriami wykończeniowymi. Nie możemy polegać tylko na kleju podłogowym oraz listwach przypodłogowych, z tego powodu że z czasem dywan samoistnie wskutek używania zacznie się zsuwać takowe belki wzmacniają konstrukcję. Następym sposobem jest kładzenie na wszystkich schodkach wymierzone dywaniki. Jest to sposób zdecydowanie droższy, lecz otrzymujemy o wiele lepszy wizualnie efekt. My wykorzystaliśmy dokładnie ten sposób. Najważniejszym motywem wykorzystania tej metody było to, że nasze schodki są z drewna i szkoda nam było je w całości pokrywać wykładziną. Aby zamocować na krawędzi schodka nasze brązowe dywany wykorzystaliśmy noski schodowe. Nasze solidne noski schodowe są zrobione z metalu, z tego powodu wytrzymają jakieś dwadzieścia lat.

Zakończyłeś czytać nasz tekst i zastanawiasz się nad następnym? Nic łatwiejszego. Wystarczy tylko kliknąć w poniższy link i jesteśmy tam.

Z tego powodu iż nasze schodki są drewniane wybraliśmy bordowe noski, aby pasowały do dywaników. Cena takiego noska waha się między 10 a 20 złotych.

Nasze dywaniki idealnie się wkomponowują w elegancki wygląd drewna.
Po zakończeniu montażu możemy podziwiać rezultat naszych prac. Rekomendujemy każdemu, kto posiada drewniane schody, by zastosował nasz sposób.