AGR-Polska

Jak prezentuje się rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy coś ulega zmianie, czy występują jakieś znaczące tendencje?

W okresie wyżu demograficznego w naszym kraju, jest coraz bardziej znaczące zapotrzebowanie na mieszkania. W ostatnich latach ceny mieszkań gwałtownie wzrosły. Ludzie niekiedy nie mają gdzie mieszkać. Dlaczego?

Osiedle mieszkalne Nasz Gaj w Rzeszowie

Autor: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.
Źródło: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.
Miasta stale inwestują w nowe osiedla mieszkaniowe, jak szczególnie dla ludzi młodych. Jest to plan zakładający rozwój miasta, tak więc władze coraz chętniej stawiają nowe bloki. Z tego też powodu, iż na osiedla takie, najchętniej wprowadzają się młode pary, najczęściej z dziećmi, infrastruktura powinna być dobrze rozwinięta.

Takie osiedle musi być wyposażone w sklepy, najkorzystniej jak są to różne, czyli sklep spożywczy, piekarnia, i jakiś kiosk.

Miałeś szansę, żeby tu przejrzeć ciekawy post? Czekasz na więcej? Więc kliknij ten link i wejdź na kolejną witrynę z różnymi zagadnieniami.

Ludzie, mimo że większe zakupy wolą robić w supermarketach, potrzebują też mieć stały dostęp do osiedlowych sklepików.

Z tego powodu, iż w takim miejscu jest sporo dzieci, trzeba pomyśleć o bezpiecznych, ale i kreatywnych placach zabaw, czy miejscu, w jakiej rodzice będą mogli udać się na spacer z wózkiem. Warto jest pomyśleć o takim miejscu, w jakim będzie możliwość założyć przedszkole albo żłobek.

Jeżeli ten artykuł Cię zainteresował, to bez wahania kliknij tutaj oraz przekonaj się, co zobaczysz w najnowszym tekście. On też okaże się wartościowy.

Dla wielu rodziców jest to bardzo pożyteczne rozwiązanie. Osiedla mieszkaniowe powoli stają się autonomiczne, w jakich ludzie mogą funkcjonować spokojnie oraz mieć dostęp do najbardziej niezbędnych miejsc, jak i takich zaspokajających potrzebę rozrywki. Są więc coraz bardziej dopasowane do potrzeb młodych osób.

Właściwie tak to się prezentuje w każdym większym mieście, że najczęściej są proponowane na rynku pierwotnym. Dzieje się tak, gdyż deweloperzy mogą oczekiwać na pewne ułatwienia od Państwa. Przykładowo program “Mieszkanie dla Młodych” odnosi się tylko do rynku nowych mieszkań. Wywołuje to sytuacje, iż często deweloperzy nie mają klientów, gdyż konkurencja jest ogromna, więc trzeba bardzo walczyć cenowo, ażeby to akurat nasze mieszkanie było zakupione. Tym bardziej, iż wszystko pokazuje, iż kryzys się skończył, więc i prościej o kredyt, więc coraz więcej młodych osób może zdecydować się na swoje własne mieszkanie. Z jednej tak więc strony wybór jest ogromny, z innej nie każdy może liczyć na kredyt w banku, bo na rynku pracy jest różnie – jedna osoba posiada umowę o pracę, inna ma tak zwaną “śmieciówkę”. To zresztą problem wielu młodych ludzi.