Jak można ciekawie i oryginalnie zabezpieczyć ścianę nad zlewozmywakiem.

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, i też jednym z bardziej trudnych do wykończenia. Nawet mając sporej wielkości pomieszczenie do tego celu w wielu przypadkach właściciele mogą mieć problemy z właściwym jego zaplanowaniem, a tym bardziej jeżeli tego miejsca jednak dużo nie będzie. Jedną z istotniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć, będzie zrobienie.

kuchnia - aranżacja

Autor: James Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Obecność zlewozmywaka daje pewność, że nawet jeżeli będzie się uważało, to i tak na ścianach może się pojawić jakaś woda, więc nie da się w tym miejscu zostawić zwykłej ściany, bo szybko uległaby ona zniszczeniu. Najbardziej popularne są w dalszym ciągu różnego rodzaju płytki, jakie położyć można albo na każdą ze ścian, albo tylko na część obok zlewozmywaka.wejdź tutaj ocieplanie poddaszy wrocław ocieplanie poddaszy wrocławPłytki oferowane są w tak dużej liczbie wzorów i odmian, że bez najmniejszego problemu można będzie coś interesującego kupić. Są one niezwykle wytrzymałe, proste do czyszczenia, ale będą z kolei wymagać sporo pracy podczas układania, więc rosnąca ilość osób które urządzają kuchnię zaczyna jednak wybierać jakieś inne rozwiązanie.

Niezwykle modne w ostatnim czasie są panele szklane . Pomimo obaw wielu ludzi cechują się one dużym bezpieczeństwem, bo robi się je z hartowanego, wytrzymałego szkła. Tym sposobem nie tylko są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, lecz w przypadku jakiegoś zdarzenia rozwalają się na niewielkie kawałki bez żadnych ostrzejszych brzegów.

Tego typu panele wykonuje się na wymiar pod konkretną zabudowę, więc należy je kłaść dopiero po zamontowaniu mebli. Posiadają one z reguły postać pojedynczej tafli szkła z wyciętymi otworami w wybranych miejscach, a taką taflę po prostu przykleja się na ścianie i uszczelnia przy pomocy silikonu. Wiele osób decyduje się też na inne rozwiązanie, jakim są fototapety (odkryj więcej fototapet). Rzecz jasna nie każdy ich rodzaj będzie się nadawał do tego pomieszczenia, ponieważ fototapety do kuchni muszą charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością na działanie wilgoci. Dlatego też najczęściej wybierane są w tym celu podkłady z winylu, które nie tylko nic sobie nie robią z wody, lecz również bardzo ładnie się prezentują.