AGR-Polska

O czym trzeba pamiętać przy wybieraniu nowego mieszkania, jak odpowiednio sprawdzić dewelopera.

Co roku deweloperzy oferują do sprzedaży wiele tysięcy dopiero co wybudowanych mieszkań. Jeżeli ktoś planuje kupno mieszkania z rynku pierwotnego, to w pewnym momencie będzie się musiał z jakimś zacząć współpracę. w związku z tym że zakup mieszkania to inwestycja na długie lata, często związana z dużymi zobowiązaniami finansowymi, to należy dołożyć wszelkich starań, żeby cała transakcja skończyła się jak należy. Niestety do niedawna jeszcze zdarzały się sytuacje, gdy w pewnym momencie budowa mieszkań była przerywana, właściciel firmy deweloperskiej uciekał z gotówką klientów, a ci zostawali bez swoich mieszkań a z kredytami na wiele lat. Aktualnie bezpieczeństwo klientów jest znacznie większe, co bynajmniej nie znaczy że żadnych problemów nie będzie. Z tego też powodu zanim się ostatecznie wybierze trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, łącznie z uzyskaniem wiadomości u samego źródła. Wiarygodny deweloper nic ukrywać nie powinien, więc bez większych oporów i problemów powinien przedstawić wszelakie informacje, o jakie zostanie poproszony.

mieszkanie we wrocławiu

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał zakupić mieszkanie we Wrocławiu, to dobrze żeby zaczął od tego, żeby zobaczyć w jakiej finansowej kondycji jest deweloper który je sprzedaje.

W dzisiejszych czasach dostęp do nowych informacji jest bardzo istotny, więc sprawdź wpis z witryny, ponieważ traktuje on o pokrewnej tematyce.

W tym celu należy sięgnąć do rejestru firm, w którym zapoznać się będzie można z dokładną historią danej firmy, formą prawną i informacjami o kapitale zakładowym. Należy także dowiedzieć się, czy deweloper nie zalega ze składkami w urzędzie skarbowym i zusie, a także czy nie jest w jakimś rejestrze dłużników. Kolejną rzeczą jest skontrolowanie dokumentów związanych z konkretną inwestycją (filmy z inwestycji).

Jeżeli zainteresował Cię opisany temat, poznaj serwis fototapety wodospad, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Pogłęb swoje wiadomości.

Działka, na jakiej stawiane są mieszkania bezwzględnie musi mieć uporządkowany status prawny, wymagane są również wszystkie zezwolenia, które będą świadczyły o tym, że inwestycja jest prowadzona w pełni legalnie.

Deweloper nie może odmówić wglądu w taką dokumentację, przykładowo się zasłaniając tajemnicą handlową. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chce udostępnić informacji, to warto dobrze przemyśleć, czy jednak nie ma czegoś do ukrycia.