Wykaz najchętniej stosowanych typów przenośników, jakie znajdują zastosowanie w różnych działach przemysłu.

W celu przeniesienia rozmaitych materiałów na niewielka odległość bardzo często stosuje się przenośniki. Ich szeroki wybór sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu rozmaitych działach przemysłu. Co więcej, obecne przenośniki są urządzeniami bardzo nowoczesnymi, które pozwalają na spore możliwości jeśli chodzi o sterowanie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i niezawodne. Przy ich pomocy praca jest znacznie szybsza i wydajniejsza, a procesy magazynowania, dystrybucji czy produkcji dużo lepiej dopracowane.

Taśma produkcyjna

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj największym zainteresowaniem klientów cieszą się niezmiennie przenośniki taśmowe, ocenia się, że więcej niż połowa wszystkich nowych instalacji to właśnie ta odmiana. Dedykowane są one do transportowania lekkich produktów, o niewielkich gabarytach, do jakich należą między innymi materiały granulowane i sypkie, a także drobne pakowane czy workowane przedmioty. Ten typ przenośników stosowany być może zarówno jako niezależne urządzenie, jak i fragment dużo większej produkcyjnej, często w połączeniu ich w większe segmenty.

Dużą popularnością również się cieszą przenośniki kubełkowe (znajdź te przenośniki tutaj), które z kolei służyć będą do pionowego transportu różnych surowców na wysokość nawet kilkudziesięciu metrów. Z reguły będą to materiały sypkie, ziarniste i w większych kawałkach, lecz niektóre odmiany będą również pozwalać na transport w taki sposób rozmaitych płynów.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest wartościowy, prędko zobacz ponadto szczegóły na witrynie, wtedy z pewnością zapamiętasz więcej informacji.

Takie przenośniki używane są głównie w przemyśle chemicznym oraz budowlanym, ale dość często sięgają po nie również różnego rodzaju firmy produkujące produkty spożywcze. W niektórych specyficznych zastosowaniach zamiast taśmowych przenośników dużo lepiej się będzie się sprawdzać wersja śrubowa.

fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Przenośniki śrubowe są złożone z dwóch elementów, to znaczy rynny o odpowiedniej długości, w której będzie się przesuwał materiał oraz ślimaka, odpowiedzialnego za ten przesuw. Ta wersja przenośników jest niezastąpiona w wielu różnych gałęziach przemysłu, na przykład dość często korzysta z niej przemysł spożywczy, budowlany i chemiczny.