Porotherm dryfix wspaniały do budowy budynku

To, ile czasu minie od rozpoczęcia budowy do szczęśliwego zasiedlenia domu zależy w dużej mierze od tworzyw, z których zdecydujemy się budować. Dzięki murowaniu w systemie porotherm dryfix można zaoszczędzić do kilku tygodni pracy. Ceramika budowlana to surowiec, który był używany prawie od samego początku istnienia cywilizacji.

polecana strona

Autor: Salvador Drusin
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś najbardziej zaawansowaną technologicznie nowością jest porotherm dryfix – serwis www. System porotherm dryfix oparty jest na pustakach poryzowanych, wewnątrz których znajdują się specjalnie zaprojektowane układy drążeń. Mikroskopijne puste przestrzenie sprawiają, że są doskonałymi izolatorami cieplnymi. Cegły w systemie porotherm dryfix, łączone są specjalistyczną zaprawą w piance, która jako pierwsza w naszym kraju uzyskała certyfikat ITB. Zaprawa dryfix sprzedawana jest w zestawie z cegłami, więc nie musisz martwić się o jej oddzielny zakup oraz dobieranie odpowiedniej ilości zaprawy.

Ściana na zaprawie dryfic osiąga pełnię wytrzymałości po 48 godz. Po tym czasie można ją swobodnie obciążać. To dzięki małej ilości wody, która znajduje się w murze wykonanym w systemie cienkospoinowym. Pustaki nie przesuwają się względem siebie i od momentu ich ułożenia stanowią całkowicie stabilną konstrukcję. Mur na tradycyjnej zaprawie osiąga pełną wytrzymałość dopiero po 28 dniach i dopiero po tym czasie zalecane jest jego obciążanie. Głównymi zaletami porotherm dryfix jest: wydłużenie sezonu budowlanego – możliwość murowania również w sezonie zimowym (do temperatury -5°C); dostateczna ochrona cieplna – dzięki eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych; czyste murowanie – mało prac porządkowych (brak narzędzi do rozrabiania, nakładania i mieszania zaprawy); niezwykła wytrzymałość ściany – mur wykonany na zaprawie porotherm dryfix szybko uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe; estetyka ściany – czysty mur po wykonaniu – brak widocznych spoin, optymalny podkład pod tynk.

budowa domu
Szeroki wybór cegieł porotherm dryfix pozwala na wybudowanie ścian jednowarstwowych, ścian zewnętrznych z dociepleniem, ścian wewnątrz nośnych, działowych oraz osłonowych.

Czy interesują Cię zbliżone zagadnienia? Jeśli tak, to jeszcze więcej takiego rodzaju postów znajdziesz na naszej nowej stronie. Zachęcamy!

Pustak ceramiczny porotherm dryfix to zatem doskonały produkt przeznaczony do budowania ścian zewnętrznych z dociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych. Pustaki porotherm dryfix wyróżniają specjalnie szlifowane powierzchnie poziome, do łączenia których używa się suchą zaprawę dryfix w cenie pustaka. Podstawową zaletą jej stosowania jest sucha ściana zaraz po wybudowaniu i brak mostków izolacyjnych w miejscach zaprawy. Budowanie w systemie porotherm dryfix jest bardzo szybkie i łatwe, zapewnia nawet 50% oszczędność czasu w stosunku do normalnych metod murowania. Ponadto zaprawa Dryfix dostarczana jest gratis w odpowiedniej ilości do zakupionych pustaków co jeszcze bardziej obniża koszty budowy. W każdym czasie profesjonalną poradą oraz szkoleniem ekipy murarskiej – posłuża nasi doradcy techniczni

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,