Bardzo łatwy oraz przyjemny sposób na zagwarantowanie ślicznego aromatu w mieszkaniu

Jedną z najprzyjemniejszych form leczenia jest na pewno aromaterapia, czyli terapia oparta na wprowadzaniu do ciała pacjenta olejków eterycznych albo zapachowych. W tym celu mogłyby być wykorzystywane specjalne niewielkie kominki.

Swym wyglądem przypominają nieco nieduży dzbanek.
design domu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Taki kominek ceramiczny to także doskonały sposób na spowodowanie, aby w wybranym domu pojawił się subtelny wyjątkowy zapach. Do górnej (przypominające otwarty słoik) części trzeba wlać nieco wody oraz parę kropel aromatycznego olejku, natomiast w dolnej części włożyć zapaloną świecę. Ciepło wydobywające się od jej płomyka sprawi, że górna część kominka nieco się rozgrzeje. To z kolei spowoduje wydzielanie bardzo przyjemnego aromatu. Płomyk świeczki posiada na celu takie nagrzanie górnej części misy, aby znajdujący się w tamtym miejscu olejek eteryczny lub zapachowy zwyczajnie odparował. Wystarczy tylko 5-10 kropel olejku.
budownictwo

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Same kominki ceramiczne są niezwykle proste w czyszczeniu. Mogą mieć różne kształty oraz barwy, przez co bez problemu można by je dopasować do dowolnego wnętrza. Niektóre modele mogą mieć ponadto zdejmowane pokrywki i miejsce na wodę oraz olejki. Zamiast nich, można także czasami stosować wosk, jednak nie każdy kominek może nadawać się do tego celu.

Jeśli ten post jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę (https://pojemniki-metalowe.com/), która także publikuje pokrewne materiały. One niewątpliwie również Cię zaintrygują.

Jeśli chcielibyśmy wykorzystywać wosk, powinniśmy wybrać kominek z trochę większą częścią górną. Są także kominki posiadające rączkę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwia podnoszenie kominka.

Jest to o tyle ważne, że po pewnym czasie kominek jest dosyć ciepły. Gdy już zakupimy odpowiedni model, z pewnością umili on dużo jesiennych lub zimowych wieczorów.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,