Zakup mieszkania krok po kroku

Kupowanie domku nie jest zadaniem ekstremalnie zawiłym, chociaż dosyć wielowątkowym i częstokroć długofalowym.
W jaki sposób przyszykować się do kupna domu, ażeby nie zostać oszukanym oraz nie zapomnieć o dopełnieniu wszystkich formalności? Najpierw powinniśmy określić czy w grę wchodzi rynek pierwotny czy rynek wtórny.

Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Gdy już to wiemy cały proces zaczynamy od odnalezienia wymarzonego domu. Ale nietrudno wyimaginować sobie sytuację, w której bank odmówił nam pożyczki na całą konieczną do zakupu mieszkania sumę.

Czy podoba Ci się opisywany materiał? Jeżeli tak, to zobacz ponadto szczegóły w serwisie banery gdańsk, ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Godziny zegnane na oglądaniu zanadto dużych czy też nazbyt kosztownych – jak się wtenczas okazuje – lokali, okażą się stracone.

Żeby oszczędzić sobie rozczarowań, jeszcze przed wszczęciem poszukiwań mieszkania warto sprawdzić w banku albo u doradcy finansowego naszą tak zwaną zdolność kredytową. Podając pułap wynagrodzenia jak też pozostałych stałych zobowiązań, poznamy maksymalny pułap kredytu do uzyskania w banku a także przybliżoną comiesięczną ratę. Ogrom propozycji sprzedaży mieszkań pochodzi dziś z rozlicznych biur nieruchomości. Kosztami tej wynajętej przez sprzedawcę obsługi częstokroć obciążany jest nabywca. On także może wynająć pośrednika, który wesprze go w wyszukaniu, a później kupnie apartamentu. Wypatrując kwatery na własną rękę, warto przede wszystkim wspomóc się internetem, będącym najobszerniejszym źródłem danych o mieszkaniach na sprzedaż. Pomocne są również anonse w periodykach, tablice w supermarketach, wskazówki znajomych.

Jeśli mamy upatrzoną lokalizację, rozglądajmy się wówczas za zamieszczonymi tam ogłoszeniami biur sprzedaży (nierzadko są one wywieszone w oknie czy też na balkonach sprzedawanych apartamentów).
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,