Jak wybrać najbardziej solidną izolację termiczną? Co jest najważniejsze, na co trzeba zwrócić największą uwagę?

Najlepsza izolacja termiczna to najlepiej dostosowany materiał izolacyjny. Wielu wierzy, że to takim materiałem jest wełna mineralna i styropian. Bezsprzecznie, to znane i cenione izolacje, aczkolwiek producenci, jak np. firma Velux, bezustannie rozwijają własną propozycję, umożliwiając wykonanie lepszego wyboru.

termoizolacje

Autor: Baumit
Najbardziej nowoczesne izolacje termiczne (strona www) odznaczają się głównie tym, iż mają lepsze parametry cieplne niż standardowe materiały. Widoczne jest już to w obszarze wskaźnika przewodzenia ciepła, który w rutynowych ociepleniach wynosi – 0,031, a w nowoczesnych – 0,040 W/(m-k). Dzieje się tak wskutek równomiernego podnoszenia gęstości. Po prostu, grubsze płyty mają zwartą strukturę, jednakowo jak te cienkie, stąd też ich parametry są bardzo zbliżone.

Ta konkretna, spójna budowa oznacza, iż izolacja jest w mniejszym stopniu nasiąkliwa i dużo bardziej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Sprawia to, iż nie trzeba obawiać się jej przemoknięcia, jakby na przykład po przyklejeniu ocieplenia do ściany musielibyśmy na pewien okres przerwać prace. Ten materiał jest też bardzo dobry do aplikowania w podziemnych częściach budynku, oraz też w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze śniegiem lub z wodą. Izolacyjność tych płyt styropianowych poprawiło również używanie domieszki grafitu. Z drobnych, grafitowych cząstek sporządza się granulat, który z kolei przeistacza się w srebrnoszare płyty. można go też zespalać z tradycyjnym granulatem styropianowym, tym samym tworząc płyty w szare kropki.

ocieplenie domu

Autor: Velux Polska
Źródło: Velux Polska
Te płyty, tworzone np.

Interesują Cię gadżety? Zatem bądź na bieżąco (https://procleaner.pl/ddd/)! Dlatego powinieneś przeczytać następny artykuł na ten temat, żeby dotrzeć do bardziej dokładnych informacji.

przez firmę Velux (), charakteryzują się mniejszą gęstością, są też lżejsze niż styropianowe, równocześnie ich cieplne właściwości są lepsze. To sprawia, iż jesteśmy w stanie wykorzystywać cieńszą warstwę izolacji, dzięki czemu oszczędzamy surowiec, przy zachowaniu prawidłowiej izolacyjności przegród. Ponadto, grafitowe cząstki mogą odbijać promieniowanie cieplne, co także ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Podwyższenie odporności na promieniowanie UV to również wolniejsze starzenie się mieszkania. Te czynniki powodują, iż nasz dom jest pod każdym względem lepiej zabezpieczony, a to szalenie ważkie, ponieważ oddziałuje na całą jego trwałość.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,