Wiosenne – sprzątanie w naszym mieszkaniu

Kiedy nastają pierwsze, słoneczne dni w kwietniu, wszyscy od razu dobrze się nastrajają. Gdy czuć wiosnę w powietrzu, polepsza nam się humor, jesteśmy pełni wigoru, przyjaźnie nastawieni, mamy nowe pomysły i zamysły, Każdy z nas rozpoczyna porządki w domu, ogrodzie, w swoim życiu. Realizujemy dawno porzucone postanowienia noworoczne, życie postrzegamy w jaśniejszych kolorach. Wyrwanie się z zimowego snu ułatwia nam zastrzyk witaminy D, której pełne są promienie słoneczne, a na której braki narażeni jesteśmy w zimnych porach roku.

Wiosna w ogrodzie

kwiaty

Autor: Chris Bowman
Źródło: http://www.flickr.com

Ci szczęśliwcy, którzy mogą się pochwalić zielonym ogrodem, na wiosnę zaczynają intensywne prace w nim. Jeżeli planujemy pole z warzywami, to od początku maja powinniśmy zacząć sadzenie pierwszych gatunków roślin. Szczypiorek, sałata, cukinie, ogórki, w zależności od gleby i dostępu słońca, mamy niezwykle spore pole do popisu. Gospodynie bardziej pracowite, zakładają na swojej posiadłości szklarnie, w których mają szansę sadzić bardziej tropikalne warzywa, jak pomidory czy paprykę. Amatorzy sporych ogrodów, często posiadają na ich obszarze sady owocowe.http://www.parkietypryczynicz.com.pl/ parkiet hajnówkaWiśnie, gruszki, morele, czereśnie – te wszystkie drzewa wymagają odpowiedniej konserwacji, zarówno przed jak i po zimie. Lecz najciekawszą ozdobą i oznaką że wiosna w ogrodzie rzeczywiście nadchodzi, są kwiaty – sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem. Majestatyczne, wielobarwne rabatki z fiołkami, krzewy z wieloma gatunkami tulipanów, a co najlepsze – urzekający zapach kwiatów, którego nie zaznamy w kwiaciarni, pełnej pryskanych roślin.

Przydomowe krzątaniny

wymiana opon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Po zimie nie tylko natura budzi się ze snu, także nasz dom wymaga niekiedy regeneracji. Jeśli mróz był w tym roku bardzo dokuczliwy, czasami możemy po wyparowaniu śniegu zauważyć liczne spękania, zarówno na naszym tynku, jak i chodniku. Dzieje się tak w momencie dużych wahań temperatur, źle zabezpieczone podłoża najnormalniej w świecie kruszą się i trzeba dokonać ich odnowy na początek lata. Kolejnym obowiązkiem każdego pana domu jest wymiana opon z zimowych na letnie (poznaj więcej). Jest to niezwykle istotne, bowiem duży odsetek kolizji na drogach można połączyć ze zbagatelizowaniem przez niektórych tej powinności. Kiedy tylko rozpoczną się pierwsze, słoneczne dni, każda pani domu rozpoczyna mycie okien, przy okazji intensywnie wietrząc mieszkanie z zimowego powietrza. Często decydujemy się w tym okresie na niewielkie remonty, energia nas rozsadza, mamy wiele nowych pomysłów na aranżacje wnętrz. Zmieniamy kolor ścian, odnawiamy futryny drzwi.

Zakończenie zimy jest w przyrodzie symbolem powstania nowego życia.

Czy jesteś zdania ten wątek jest bardzo ciekawy? Jeśli tak uważasz, to wejdź na oryginalny serwis (https://www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne-palma,g55.html) – w tamtym miejscu znajdziesz podobnie intrygujące informacje.

Wiosna w ogrodzie zwiastowana jest kwitnięciem pierwszych roślin, mamy świetne samopoczucie, motywację do działania, cieszymy się z ciepłych, znacznie dłuższych dni. Jest to także czas nowych porządków – wymiana opon, drobne remonty czy reperacje.