Stolarski niezbędnik czyli co będzie przydatne w urządzaniu zwykłego stolarskiego warsztatu.

Wielu ludzi chętnie po pracy majsterkuje w garażu lub warsztacie. Lecz aby rzeczywiście było to frajdą i przyjemnością, to pomyśleć należy o właściwym wyposażeniu takiego warsztatu. Zakupienie wszystkiego zapewne trochę będzie kosztować, lecz jeśli się kupi sprzęty dobre jakościowo, to posłużą one przez długie lata.

deska

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Tak naprawdę w przypadku narzędzi nie należy robić oszczędności, bo może się okazać, że trzeba będzie coś kupować dwa razy. W zależności od zainteresowań i oczekiwań majsterkowicza komplety narzędzi pewnie się będą różniły. Zupełnie innego zestawu potrzebował bowiem będzie stolarz amator, a innego wyposażenia ktoś, kto raczej częściej pracował będzie z metalem. Jeżeli chodzi o narzędzia (zobacz narzędzia proline) do drewna, to najważniejsze będą tutaj różnego rodzaju piły. Za ich pomocą można będzie ciąć deski i obrabiać elementy, najlepiej jeśli się będzie miało jedną dużą, z napędem elektrycznym, i kilka ręcznych. Bardziej zaawansowani stolarze pomyśleć również mogą o frezarce i tokarce do drewna, za ich pomocą można będzie tworzyć bardzo skomplikowane kształty. Kolejną grupę narzędzi stanowią różnego rodzaju pilniki i dłuta. Za ich pomocą będzie można w ręczny sposób formować drewno, i dostosowywać jego kształt do oczekiwań. Niezastąpiona również będzie wiertarka, akurat ona znajdzie zastosowanie w praktycznie każdym warsztacie, nie tylko stolarskim. Podczas obróbki dużych elementów może się także przydać ostra siekiera, choć wielu stolarzy doskonale daje sobie bez niej radę.

Odpowiednia strona: sprawdź na sklep.bufmax.pl.

młotek

Autor: Todd McCann
Źródło: http://www.flickr.com
Z dużych narzędzi to będzie wszystko, zostaną jeszcze małe akcesoria, jakich jest całe mnóstwo. Przymiary, młotki, kombinerki i ściski również powinny się pojawić w skrzynce narzędziowej każdego stolarza, tak samo jak różne wersje śrubokrętów. Warto się także zaopatrzyć w elementy połączeniowe, tu można kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, może się także przydać dobry klej do drewna i drewniane kołki. W wielu przypadkach przydatne mogą być także inne nietypowe akcesoria i przedmioty, takie jak na przykład pręty nierdzewne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,