Jakiego rodzaju rolety zastosować do okien dachowych?

Atuty osłon okiennych zewnętrznych doceniane są przez cały rok, nie tylko przez wzgląd na zalety antywłamaniowe. W Lato tego typu osłony okienne chronią Wnętrza przed nadmierną ilością słońca, a wiosną i na jesieni nie pozwalają, aby przez okno przedostał się nawet najlżejszy podmuch wiatru.

przesłony okienne

Autor: Drewnochron
Źródło: Drewnochron
W okresie zimowym nie pozwalają na wychłodzenie pomieszczeń.
prezent

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Przesłony okienne bardzo efektywnie i całkowicie odgradzają wnętrze od promieni słonecznych. Stanowią również barierę dla napływającego zgiełku z zewnątrz. Tego typu przesłony okienne można stosować na okna, które posiadają maksymalną powierzchnię przeszklenia 7 metrów kwadratowych. Jeśli przesłony okienne montujemy po zakończeniu budowy, w takiej sytuacji roleta tego typu przesłon będzie trochę wystawała poza lico ściany. Kiedy jednak kaseta takiej rolety zabudowana będzie na ścianie, wtedy nie będzie zakłócać piękna fasad. Rolety zazwyczaj dopasowuje się do stolarki okiennej i do koloru elewacji. Dodatkowym ich atutem jest to, że mogłyby stanowić ciężką do przejścia przeszkodę dla złodziei.
Typy rolet to także plisy, które dają bardziej znaczące możliwości, jeżeli chodzi o wybór części okna, która ma być przysłonięta. Rolety plisowane moglibyśmy opuszczać oraz podnosić zarówno z góry jak i od dołu. Wyprodukowane są one w postaci harmonijki, którą moglibyśmy rozciągać oraz ściągać na całej wysokości okna.

Jeżeli interesują Cię opisane w niniejszym tekście kwestie i chcesz poczytać więcej informacji na tego typu temat – kliknij tu nowe osiedle toruń!

Nadają się poza tym do okien w kształcie trójkąta czy trapezu i wszędzie tam, gdzie wykorzystanie innych rolet nie wchodzi w grę. Jeśli posiadamy w domu zainstalowane okna dachowe, to również tego typu rolety będą doskonale służyć w celu przysłonięcia tego typu okien. Okna dachowe różnią się konstrukcją od zwykłych okien, które usytuowane są na ścianie. Okna dachowe posiadają odmienne klamki i są nieco nachylone.

Materiał zastosowany do tego typu rolet musi układać się na takich oknach estetycznie oraz nie może zwisać. Rolety dachowe mają najczęściej odpowiedni sprężynowy system, który zwija automatycznie tkaninę w rurkę, przez co tego typu roleta przez cały czas jest naprężona.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,