Dość nietypowa, lecz interesująca atrakcja turystyczna

Gdy wyjeżdżamy do jakiegoś zagranicznego miasta, rzadko kiedy atrakcją turystyczną okazuje się być targ. Inaczej jednak jest w przypadku Budapesztu, gdzie mieści się najstarszy oraz największy budynek, w którym znajduje się stworzona do takiego celu hala.

lampka nocna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Budynek ten powstał w 1897 roku w mieście o nazwie Peszt. Miasto to złączyło się potem z miastem o nazwie Buda. Wymieniony budynek, w którym mieści się hala targowa jest umieszczony przy głośnej i popularnej ulicy Vaci, bardzo niedaleko znanego Mostu Wolności. W wyniku różnych działań podczas II wojny światowej opisywana hala została bardzo zniszczona. Odbudowano ją jednak dopiero kilkadziesiąt lat później. Stało się tak dlatego, że w tym mieście znajdowały się o wiele ważniejsze budynki do odbudowy niż hala targowa. Przed wejściem do wymienionej hali jeszcze nie odczuwa się, jak malowanie proszkowe świdnica jest ona wielka. brama do hali przynosi na myśl swym wyglądem bramę do jakiegoś hangaru. Opisywana hala targowa jest odbudowana w stylu neogotyckim. Zaraz po wejściu do środka, oprócz dużej ilości stoisk odwiedzający z pewnością zwrócą uwagę na dach.
biuro

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to złączenie ogromnych Rozmiarów okien z blachą. Jeżeli chodzi o ludzi, których można w tamtym miejscu napotkać, to przede wszystkim będą to naturalnie chcący zrobić zakupy mieszkańcy tego miasta, ale jest tam także duża ilość odwiedzających. Można odnieść wrażenie, że wspomniana hala targowa nigdy nie śpi, ponieważ w każdym zakamarku jest duża ilość klientów. W tym budynku przeplatają się przeróżne kolory, smaki czy też nawet języki. Można by w tamtym miejscu odnaleźć mieszankę dosłownie wszystkiego.

W hali są aż trzy kondygnacje, jednak początkowo zwraca się uwagę jedynie dwa. Są to kolejno poziom „-1”, a zatem poniekąd piwnica, parter i pierwsze piętro. Na różnych kondygnacjach można by nabyć przeróżne towary.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,