Do jakich zadań konieczne są płyty poliwęglanowe, w jakich miejscach znajdują zastosowanie? Jak możemy je podzielić?

Obecnie budownictwo przemysłowe coraz bardziej skupia się na stosowaniu światła dziennego, aby rozświetlić budynki. Więc hale produkcyjne, jakie są bardziej oświetlone, umożliwiają na zaoszczędzenie na energii elektrycznej, poprawiają warunki pracy i są bardziej bezpieczne w razie pożaru. Takie efekty można uzyskać jak zastosujemy płyty poliwęglanowe.

płyty poliwęglanowe
Poliwęglan to materiał przezroczysty, dosyć lekki i bardzo wytrzymały. Z tego także powoduje ma zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, np. optyce, medycynie czy transporcie. Stosuje się go również z powodzeniem w elektronice oraz budownictwie. Płyty poliwęglanowe świetnie zastępują szkło, jesteśmy w stanie więc tworzyć bardziej lekkie, bardziej estetyczne i bezpieczne konstrukcje. Dzisiaj świetliki z mocnego szkła zbrojonego zastąpione zostały dość lekkimi płytami komorowymi z poliwęglanu
Są one lepszą izolacją termiczną przeszklonej powierzchni, zaś dzięki trwałej oraz lekkiej konstrukcji z aluminium można uzyskać zdecydowanie bardziej właściwe doświetlenie pomieszczeń. Płyty poliwęglanowe można dostać w różnych wersjach kolorystycznych, mogą tak więc być bezbarwne, białe lub szare. Najbardziej prosto kupić je w sklepach, gdzie mamy inne potrzebne i praktyczne rzeczy tego rodzaju, jak uszczelki gumowe- sprawdź choćby. Dostępne są dwa typy tego typu płyt – z poliwęglanu litego i komorowego. Te pierwsze są z pewnością kojarzone z określeniem “bezpieczne szkło”. Taki rodzaj płyt oferuje dużą termoizolacyjność, a także odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są także lekkie, proste w obróbce mechanicznej, cięciu oraz hartowanie próżniowe wierceniu. Są często stosowane jako ekrany akustyczne, estetyczne zadaszenia oraz osłony.

sufity podwieszane

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Płyty z poliwęglanu komorowego tworze się na bazie żywic poliwęglanowych. Takie właściwości są podobne do poliwęglanu litego, tak wiec są wytrzymałe i odporne na działania czynników atmosferycznych. Stosowane są najczęściej do świetlików lub sufitów podwieszanych. Poliwęglan jest tworzywem, które łączy w sobie mechaniczne, optyczne i termiczne właściwości pozostałych materiałów. To sprawia, że płyty poliwęglanowe są niezwykle wybieranym tworzywem, który używany jest w budownictwie. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej najlepiej go zakupić w specjalistycznych sklepach, gdzie kupimy inne potrzebne rzeczy, jak okładziny hamulcowe.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,