O czystym powietrzu marzą zarówno mieszkańcy wielkich miast, jak i rzemieślnicy pracujący w zakładach albo na budowach

O czystym powietrzu dyskutują zarówno ekolodzy, jak i przedstawiciele rządu czy zwyczajni obywatele. Obecnie ogromną wagę przywiązuje się głównie do tematu zbyt dużej emisji spalin i gazów cieplarnianych, a także smogu. Jeśli mówimy o potrzebie poprawy jakości dolnych warstw atmosfery, to najczęściej na względzie mamy takie miasta, jak stolica Małopolski, gdzie najmłodsi i starsi oddychają mocno zanieczyszczonym powietrzem. Tymczasem skupiając się przede wszystkim na ekologii, całkiem zapominamy o halach fabrycznych, gdzie rzemieślnicy często są zmuszeni wdychać drobinki różnych substancji lub opary lakierów, bo pracodawca nie zadbał o dobrą wentylację określonego pomieszczenia.

Pięćdziesiąt lat temu na masową skalę wykorzystywano szkodliwy azbest do produkowania np. eternitu, a fachowcy pracujący w takich zakładach zapadali na śmiertelne choroby. Dzisiaj kładzie się o wiele większy nacisk na zdrowie zatrudnionych, chociaż jeszcze nie wszystkie firmy dysponują nowoczesną infrastrukturą – czytaj więcej o macie filtracyjnej . Jedną z kluczowych kwestii z pewnością jest zaprojektowanie systemu wentylacji.

Jeśli interesuje Cię ten temat, poznaj dodatkowo inne nasze serwisy (https://klimanet.pl/serwis-klimatyzacji-kielce/), ponieważ przedstawiają one zbliżony temat, więc na pewno Cię zafascynują.

Aby funkcjonował on bez zastrzeżeń, musi być wyposażony w bardzo dobrej jakości maty filtracyjne. Wyprodukowane z niepalnych materiałów, np. włókien polipropylenowych, spełniają wszystkie europejskie wymogi. Mata dostępna na rynku przeważnie jest skrupulatnie opisywana, a dane techniczne obejmują tak jakość filtracji, gramaturę, jak i dopuszczalną temperaturę pracy – poznaj firmę Iow Trade. Prawidłowo dobrane włókniny filtracyjne stają się najlepszymi sprzymierzeńcami w walce z zanieczyszczeniami, również w specjalistycznych lakierniach – maty filtracyjne montowane bywają w sufitach tak zwanych kabin lakierniczych.

filtr

Autor: Zehnder
Źródło: Zehnder

Omawiając tematykę jakości powietrza powinniśmy koniecznie powiedzieć parę słów o wymagającej pracy na placach budowy. Tu murarze bądź cieśle są narażeni na wiele niebezpieczeństw, w tym też na pylicę. Powietrze pełne maleńkich ziarenek cementu lub innych surowców budowlanych bywa szkodliwe nawet dla ciężarówek. Stąd inżynierowie musieli zatroszczyć się o to, aby silniki wozów były odpowiednio zabezpieczone.

Filtr powietrza donaldson doskonale sprawdza się w tak trudnych warunkach. Aby przedłużyć czas jego użytkowania, asystenci sprzedaży sugerują kupno dodatkowych elementów , np. fartucha zabezpieczającego. Ważne jest również to, aby systematycznie, czyli zgodnie wytycznymi podanymi przez wytwórcę, wymieniać wyeksploatowane wkłady. Jedynie tak zabezpieczony silnik wywrotki będzie mógł pracować długie lata, a w końcu jego wymiana albo naprawa zawsze bywa związana z niemałymi kosztami.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,