W jaki sposób funkcjonuje wentylacja naturalna oraz co ona może dać?

Większość Polaków twierdzi, że wymiana powietrza w domu przeważnie nie jest niezbędna. Tego typu wentylację traktują oni jako źródło wszelkich niedogodności, szczególnie zimą. Są zdania, że przez wentylację ucieka z budynku ciepło oraz chłód przedostaje się do wnętrza od okien.

Wentylacja w domu jest jednak niezwykle potrzebna i nie jest ona tylko konieczna po to, aby dostarczać nam nowe porcje tlenu, jaki podczas oddychania zamieniony jest na CO2. W czasie wentylacji powietrza eliminowane są również różnego typu zanieczyszczenia a także substancje trujące, jakie pochodzą z surowców konstrukcyjnych oraz mebli.

Interesują Cię podane tutaj informacje? To rewelacyjnie – cieszy nas to! Wejdź więc do następnej witryny oraz doczytaj (https://ulgaoddlugu.pl/roznice-miedzy-kredytem-a-pozyczka/) świeże treści.

Tyczy się to również różnych mikroelementów i nadmiaru pary wodnej, jaką produkujemy samodzielnie w czasie prania albo mycia. Oczywiste jest zatem, że nasze domy powinny być wentylowane. Wentylowanie lokali można robić na parę sposobów, jakie różnią się od siebie efektywnością i nakładami pieniężnymi, jaki musimy ponieść nie jedynie na etapie wykonywania wentylacyjnej instalacji, lecz również podczas jej późniejszego użytkowania.

Biokominek Tetris marki Horus

Autor: Horus
Źródło: Horus
W naszym kraju przeważa wentylacja naturalna, która zwana jest również grawitacyjną. W lato taka wentylacja grawitacyjna nie działa wcale, z kolei zimą jest bardzo intensywna. Przez pozostałe pory roku może działać lepiej lub mniej korzystnie, lecz niezwykle rzadko funkcjonuje na odpowiednim poziomie. Jej funkcjonowanie jest zależne nie zaLEDwie od temperatury powietrza na dworze, ale również od kierunku i siły wiatru. Działanie wentylacji naturalnej polega na wykorzystywaniu różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku. Zużyte powietrze jest wywiewane przez przewody wentylacyjne zakończone kratkami.

Jednak żeby to było prawdopodobne, powinien być zapewniony dopływ do budynku czystego powietrza z zewnątrz. Kiedyś dostawało się ono przez nieszczelne otwory okienne a teraz dostaje się przez nawiewniki okienne. Świeże powietrze może również dostawać się do pomieszczenia przez odpowiednie rozszczelnienie otworów okiennych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,