Co należy wiedzieć o budowaniu domu jednorodzinnego – od czego rozpocząć i czym kierować się podczas wybierania projektu

Posiadanie swojego domu jest marzeniem chyba większości ludzi. Samo zakupienie działki nie sprawia, iż można postawić na niej budynek – konieczne będą odpowiednie dokumenty. Co należy zrobić, aby zdobyć zezwolenie na budowę?

Kupujemy działkę

Odzież robocza

Autor: Walt Stoneburner
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie pierwszym krokiem do posiadania własnego domu jest zakupienie odpowiedniej działki. W trakcie szukania musimy pod uwagę wziąć takie kryteria, jak umiejscowienie, wielkość lub sąsiedztwo. Ważne jest także to, na jakim terenie znajduje się ewentualne miejsce na nasze gniazdko. Jeśli okolice wielokrotnie nawiedzają powodzie, należy pomyśleć czy nie jest dobrze poszukać czegoś innego – przecież stawianie domu to istotna inwestycja, a niewesoło inwestować gotówkę w budynek, jaki trzeba będzie remontować zaraz po zamieszkaniu w nim.

Czy masz wątpliwości odnośnie do omawianej kwestii? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj informacje (http://www.eshop.pronar.com.pl/technika-szlifowania) na przedstawiane zagadnienie – z pewnością będą one niezwykle interesujące.

Co więcej wybierając działkę zweryfikujmy jakie są warunki zabudowy w tym konkretnym miejscu. W tym celu trzeba udać się do urzędu gminy bądź zbadać te wytyczne na serwisie internetowym (jeżeli istnieje taka sposobność). Tu przeczytasz więcej: .

Decydujemy się na projekt

Jeżeli już staliśmy się właścicielami upragnionej działki w odpowiedniej lokalizacji i wiemy jaki budynek możemy na niej wybudować, powinniśmy przejrzeć projekty domów jednorodzinnych, jakie spełniają konkretne wymagania. Można też zamówić niniejszy projekt u architekta z uprawnieniami. Bez względu na to czy zdecydowaliśmy się na gotowy projekt domu czy też na skorzystanie z propozycji specjalisty, który zaakceptuje nasze osobiste potrzeby i oczekiwania, musimy również opracować plan zagospodarowania działki. Powinien on obejmować nie tylko ulokowanie samego budynku na działce, lecz także drogi dojazdowe, szambo czy studnię. Musimy też starać się o tak zwane promesy przyłączeniowe. Zobacz więcej: modne projekty domów małych.

Zabiegamy o przyzwolenie na budowę

Nim zaczniemy prace budowlane, powinniśmy uzyskać w odpowiednim urzędzie specjalne pozwolenie. Do wniosku o wydanie takiego dokumentu trzeba będzie załączyć plan zagospodarowania działki, wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jak również poświadczenie prawa własności do działki oraz nadmienione już powyżej promesy odnośnie do przyłączy mediów.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,