Mieszkanie w bloku czy szeregówka we Wrocławiu – co kupić, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sporo osób stających przed wyzwaniem urządzenia swojego miejsca, staje równocześnie przed problemem, co kupić – domek szeregowy czy mieszkanie w bloku? Z jednej strony w obu przypadkach będziemy mieli za ścianą sąsiadów, z drugiej jednak wygoda życia jest absolutnie niepodobny. Przed wyborem warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę biorąc pod uwagę budżet, jakim dysponujemy.

Najistotniejsze jest, aby znać zasadnicze różnice między domkiem szeregowym a mieszkaniem do kupienia we Wrocławiu. Pozornie może zdawać się, że warunki w obu przypadkach są podobne, ale to złe przeświadczenie.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Dom w zabudowie szeregowej wyróżnia się tym, że jest to domek jednorodzinny, którego ściany boczne – odmiennie do domku wolnostojącego – stykają się ze ścianami bocznymi domów sąsiednich.Ta definicja dotyczy modułów środkowych takiej zabudowy. Odstępstwem są oczywiście segmenty zabudowy szeregowej, które są na końcu – w tym przypadku aż trzy ściany (tylna, przednia i jedna boczna) są wolne. Ten moduł przypomina bardziej zabudowę bliźniaczą. Natomiast mieszkanie to grupa pomieszczeń mieszkalnych, znajdujących się w większym bloku, mających odrębne wejście i wydzielonych od mieszkań przylegających.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne teksty (www.ehydrogaz.pl/), mogą być w dużym stopniu dla Ciebie użyteczne? Tyczą się one problematyki, która Cię właśnie zafascynowała.

W zależności od umiejscowienia mieszkania może posiadać jedynie dwie ściany przystające do innych mieszkań, a nawet wszystkie. To zasadnicze różnice, z których wynikają wady oraz plusy mieszkania w szeregówce lub mieszkaniu. Takim jak na przykład tutaj: gotowe mieszkania we Wrocławiu.

Jeżeli chodzi o Wrocław, szeregówki to dobre rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie większy metraż oraz działkę przy domu. Mieszkanie w bloku ma przeważnie ograniczoną powierzchnię mieszkalną, a już z całą pewnością nie spotkamy mieszkania z piętrem. W przypadku domu szeregowego nie ma takich utrudnień. Drugą zaletą mieszkania w domku szeregowym jest przylegający do niego obszar. Nie jest to wielka powierzchnia, ale mimo wszystko opcja lepsza od betonowego balkonu w mieszkaniu. Są jednak osoby, które nie czują potrzeby zajmowania się podwórkiem. Zarówno minusem i zaletą, jest możliwość wybudowania garażu przy domu – taką możliwość mamy przy domku w zabudowie szeregowej, ale poniektórym nie odpowiada takie wyjście ze względu na woń wydobywający się z garażu. Niektórzy decydują się na mieszkania do kupienia ze względu na pewność o dom, co wiąże się z bliskością sąsiadów, ale domki szeregowe nie ustępują tutaj niczym. W szczególności, że przy bliskości sąsiadów nie mamy jednocześnie zakłócania z ich strony np. stukania w sufit lub wody zalewającej od sąsiada mieszkającego u góry.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,