Do jakich celów możemy używać szufli i jaki trzonek do szufli będzie idealny?

Urządzenie tego typu to nie jest zwyczajnie łopata. Tak trzonek oraz robocza część są dostosowane do pracy z sypkimi materiałami. Również tego typu narzędzie będzie się sprawdzać dobrze przy przerzucaniu piasku, żwiru oraz cementu.

domek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Jesienne dekoracje domu

Autor: Home&you
Źródło: Home&you
W przypadku narzędzi, które poddawane są znacznym obciążeniom, materiał odgrywa niezwykle znaczną rolę. Szufle właśnie zaliczają się do tego typu przyrządów. Jeżeli mamy na myśli część roboczą, jest to przeważnie w każdym przypadku stal. Ponadto może być to hartowana stal, która jest twarda oraz bardzo odporna. Cechuje się również podwyższoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo trudno ją zgiąć albo uszkodzić. Stal szlifowanie blach malowana proszkowo znaczy, że szufla pokryta jest szczególną powłoką lakieru, która dodatkowo zabezpiecza przed uszkodzeniami oraz przed korozją, która wywołana jest przez wilgoć. Oczywistym jest, że nawet najlepszy lakier będzie kiedyś uszkodzony. Jednak jeżeli chodzi o malowanie proszkowe, to może minąć niezwykle dużo czasu. Węglarskie szufle z metalowym trzonkiem mogą posiadać trzonek wykonany albo z lekkiego aluminium wytrzymałego na korozję albo z ciężkiej stali. Trzonki z ciężkiej stali stosowane są rzadko, ponieważ są niepraktyczne, ale można jeszcze spotkać pojedyncze modele szufli niezbyt długich, które posiadają uchwyt stalowy.

Węglarska szufla, która posiada trzonek drewniany, to nie jest trzonek trwały tak jak aluminiowy i nie daje on zdolności profilowania. Ze względu na małą cenę z drewna trzonki są jednak często używane i są nadal popularne. Trzonki wyprodukowane z drewna są wykonane bez specjalnych metod obróbki i zapewniają to, że chwyt jest bardziej bezpieczny niż trzonka metalowego.

Szufla, która posiada trzonek z włókna węglowego nie jest to najczęściej zwykła węglarka, ale jest to piaskówka. Można ją jednak wykorzystywać do tego samego celu. Włókno szklane jest to materiał bardzo lekki, odporny na zawilgocenie i rdzę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,