Odbieramy mieszkanie, o czym powinniśmy pamiętać? Czy wiesz, co sprawdzić i na co zwrócić uwagę?

Dostajemy nasze pierwsze własne M, o czym musimy pamiętać? Liczy się przede wszystkim odbiór techniczny, który można przeprowadzić samodzielnie. Wątpliwość pozostaje tylko taka, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co zabrać ze sobą i w razie czego – jakie usterki zgłaszać? Co prawda dobrze na taki przyjęcie zabrać ze sobą doświadczonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeśliby jednak nie mamy takiej możności należałoby postarać się o inżyniera lub firmę remontową, która zajmuje się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to też sami zrobić, należy się jednakże solidnie do tego przygotować.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Szybki odbiór mieszkania Sprawdzanie czterech kątów jest zawsze niezbędne, nie jest zarazem ważne jakie to cztery kąty. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie od dewelopera. Odbiór techniczny powinniśmy począć od odmiarowania każdego z pomieszczeń. Najistotniejsze to sprawdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to zarys. Każdy element jest ważny, istotne są wszystkie wnęki. Jak powiadają eksperci powinno się sprawdzić te, które w zarysie były ustalane na szablonową głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeśli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie dokonać zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób naturalny zwiększy cenę wykończenia mieszkania.

Dodatkową sprawą, jaką przystaje sprawdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu należy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę. W miarę możliwości tak samo należy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy czujną uwagę na narożniki.

Jeśli odnalezienie uzupełniających danych na omawiany wątek jest dla Ciebie bardzo istotne, to aby je zdobyć prześledź witrynę (http://cosmohomes.es/noticia/nieruchomosci-alicante/7500/), na jakiej je na pewno dostrzeżesz.

Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mówimy o podłogach to liczy się brak wzniesień posadzki w takich miejscach.

Jak przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania w Warszawie
Dobrze zakończyć odbiór techniczny przyszłego M za dnia. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki. Światło słoneczne to prostsza możliwość, żeby uchwycić wszelkie rysy czy inne ubytki. Pamiętajmy jednak, by nie koncentrować się tylko na szybach, istotne są również ramy okienne a także parapety.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej podzielniki kosztów ogrzewania w tym miejscu, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Niezmiernie ważne jest też, aby sprawdzić wszystkie instalacje. Czasem są to małe błędy, jakie mogą sprawić nam jednak wiele kłopotu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stołem jest przeprowadzone rzetelnie. Warto tu zajrzeć