O czym pamiętać trzeba w czasie projektowania i realizacji garażu, na co zwracać uwagę przy projekcie.

Odpowiednio wykonany garaż będzie służył przez wiele lat, dlatego też warto chwilę chwil poświęcić na jego właściwy wybór. Przede wszystkim garaże służą w charakterze miejsc parkingowych, ale także w roli miejsc na przechowywanie sprzętu i narzędzi, czy też jako warsztaty. Dlatego też warto ich budowę dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad wszystkimi potrzebami. Znacznie łatwiej jest na etapie budowy całości zaprojektować wszystko tak jak się będzie chciało, niż za jakiś czas robić niewielką rewolucję i zajmować się jakąś rozbudową.

murowany garaż

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa garażu murowanego zacząć się powinna od znalezienia odpowiedniego projektu.

Jeśli poszukujesz pokrewnych informacji na taki temat, to śmiało przeczytaj to unikalne www (http://www.listwy.effector.com.pl/pl/listwy-przypodlogowe/) – ono też będzie dla Ciebie wartościowe.

Garaż może stanowić jedną z części domu, i wtedy stawia się wszystko jako jedną całość, a może również być zupełnie oddzielnym obiektem. Wybór odpowiedniej opcji w dużym stopniu uzależniony będzie od kształtu działki oraz wymagań właściciela, każda z tych opcji będzie posiadać jakieś wady i zalety, i przed ostatecznym wyborem powinno się wszystko należycie przemyśleć. Najważniejszą zasadą podczas wybierania lokalizacji na garaż powinna być prostota dojechania, prowadząca do niego droga powinna być twarda. Dlatego też lepiej będzie zrezygnować z garażu gdzieś w tylnej części domu, gdzie trzeba będzie jechać wokół całego budynku, zdecydowanie lepiej będzie wówczas zaprojektować niezależny obiekt. W takim przypadku należy jedynie mieć na uwadze to, swoim charakterem i wykończeniem pasował do budynku mieszkalnego, najlepiej jeżeli zaprojektuje go to samo biuro architektoniczne, co dom.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na garaż murowany trzeba się liczyć ze dużo większymi kosztami, gdyż całkowity koszt takiej projektu wynieść może nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych, lecz jednocześnie dużo większego komfortu użytkowania. Koszty te są orientacyjne i mogą się znacząco wahać w zależności od wykorzystanych materiałów i rozwiązań. Na przykład jeżeli ktoś wybierze wiśniowski bramy segmentowe z automatycznym sterowaniem, to do całej wyceny będzie trzeba następne kilka tysięcy dołożyć.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,