Co należy wiedzieć o sklejaniu drewna i o rodzajach klejów

Kiedyś konkretne połączenia mebli przeprowadzano stosując kleje. Dzisiaj oczywiście dużą część elementów mebli połączona jest innymi metodami. Stąd po takiego pokroju substancje do drewna często sięgają dzisiaj majsterkowicze.

Przeprowadzanie wybranych prac o charakterze stolarskim wymaga stosowania przeróżnego typu połączeń. Aby połączyć ze sobą elementy drewniane sporo majsterkowiczów sięga po klej do drewna (oferta na kleje do drewna). Produkowany teraz klej do drewna pozwala uzyskać jednak mocne i trwałe łączenie elementów drewnianych. Na rynku możemy kupić przeróżne ich typy. Jednym z nich jest klej D4.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, poznaj inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam kolektory słoneczne dolnośląskie, znajdziesz tutaj podobne informacje.

Możliwy do kupienia klej D4 jest klejem wodoodpornym.

drewniane meble

Autor: Dinner Series
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy nim kleić zarówno mokre, jak i suche drewno. Jest niezwykle odporny nie tylko na zawilgocenie, ale także na wysoką i niską temperaturę. Ze względu na te swoje szczególne właściwości znajduje bardzo duże zastosowanie. Może być wykorzystywany do naprawienia starych mebli, w tym także mebli ogrodowych. Wspaniale nadaje się też do odnowienia starej stolarki drzwiowej czy okiennej. Chętnie sięgają po niego także posiadacze łodzi do naprawy drewnianych elementów.

Jest to klej dość wydajny, do tego złączone nim elementy nadają się do zastosowania już po upływie dwudziestu czterech godzin. Klej D4 jest klejem poliuretanowym. Ale na rynku znajdują się także inne typy klei do drewna. Są wśród nich tak naprawdę kleje akrylowe. Po tego rodzaju kleje często sięgają majsterkowicze gdyż nie wydzielają one teoretycznie żadnego nieprzyjemnego zapachu. Możemy więc ich bezpiecznie używać nawet w pomieszczeniach zamkniętych bez obawy, że ulegniemy zatruciu ich oparami. Na rynku dostępne są też specjalistyczne typy klei do drewna, które nadają się tylko i wyłącznie do złączenia elementów zrealizowanych z drewna egzotycznego.

Wybierając typ kleju do drewnianych przedmiotów najczęściej zwracamy uwagę na to czy jest odporny na wodę. Wśród różnych klejów ogromną wodoodpornością będą odznaczały się kleje oznaczone symbolem D4 (oferta na klej d4). Najmniej wodoodporne są te na opakowaniu, których oznaczony zostaje symbol D1. Takiego rodzaju kleje nadają do łączenia tak naprawdę idealnie osuszonych elementów zrobionych z drewna. Tego rodzaju kleje sprawdzają się doskonale i bez wątpienia zasługują na uwagę.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,