Klapy dymowe, system oddymiania – o czym powinno się pamiętać w domu oraz budynku firmowym?

Wiele razy słyszeliśmy jak na sygnale gnał w miejsce jakiegoś pożaru wóz strażacki. Niestety często takie wezwania kończą się tragicznie. Strażacy, owszem są w stanie ugasić ogień, jednak bywa, że są ofiary śmiertelne. Praca strażaka nie jest łatwa. Ludzie będący strażakami powinni być krzepcy i odważni, ale powinni być również odpowiedzialni. Jednak nawet świetnie wyszkoleni strażacy, nie mogą dużo zrobić, gdy okazuje się, że dom nie jest w żaden sposób zabezpieczony na wypadek pożaru.

klapy dymowe

Autor: Lena LeRay
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że budynki użyteczności publicznej są sprawdzane pod względem ochrony przeciwpożarowej. Bez odpowiednich certyfikatów budynki nie będą otwierane i nie mogą być udostępnione do wykorzystania. W dodatku ludzie mimo tego, że są mają zajęcia z BHP to i tak w momencie zaprószenia ognia wpadają w panikę i więcej ludzi ginie albo jest poturbowanych właśnie z powodu ludzkiej histerii.

Kliknij na odnośnik płyta grzejna, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Przeczytaj tekst, posiadający ciekawe dane.

Ale bardzo ważne jest, by duże budynki zostały wyposażone w klapy dymowe, a ten temat więcej tutaj – w tym odnośniku. Są one najczęściej montowane na dachach, żeby temperatura w środku budynku została zmniejszona, ale też żeby dało się bezpiecznie wydostać ludzi. Dzięki takim klapom zmniejsza się straty związane z zaprószeniem ognia. Trzeba o nich pamiętać, kiedy tworzy się jakiś budynek.

czujnik dymu

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie jak może skończyć się zaprószenie ognia. Niestety pożary są często spowodowane przez brak ludzkiej rozwagi. Ale, by nie skupiać się tylko o ludziach, którzy jak wiadomo popełniają błędy, dobrze pamiętać o urządzeniach przeciwpożarowych. Świetnym rozwiązaniem są systemy oddymiania, które pozwalają w szybki sposób pozbyć się dymu z domu, w którym doszło do pożaru. Takie systemy oddymiania składają się z paru elementów, a najbardziej istotnym jest czujnik oddymiania jak i czujnik pożarowy. Nieco więcej w serwisie sprawdź tutaj.
Budynki z lokalami użyteczności publicznej są automatycznie w coś takiego wyposażone, jednak nasze domy, nie, a warto byłoby pamiętać o ochronie przeciwpożarowej. Szczególnie, jeśli w naszych domach są dzieci. Jest wiele firm, które chętnie zorganizują nam odpowiedni do naszego budynku system oddymiania, który będzie świetną opcją poprawiającą jakość ochrony przeciwpożarowej.

W tej kwestii powinniśmy dmuchać na zimne. W niektórych budynkach, czasem nie powinno się już mieszkać, bo ich stan jest wręcz zatrważający. Ryzykujemy nie tylko, to, że dom się zawali, ale też swoje życie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,