Czy odnowienie elewacji domu mieszkalnego to zawsze ogromne koszty? W jaki sposób takie wydatki troszkę obniżyć?

Remont budynku jednorodzinnego to nie są niskie koszty, szczególnie gdy mowa o odnowieniu elewacji jak i terenów wokoło takiego budynku. W końcu nadchodzi taki moment gdy trzeba zabrać się za takie prace aby poprawić jego estetykę.

rozwiązania

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić by takie koszty nie sprawiły, iż decyzję o pracach remontowych odłożymy na później? Gdzie możemy poszukiwać oszczędności?
Istotne by prace robić na bieżąco, to znaczy nie czekać aż szkody okażą się bardzo duże, lecz naprawiać je w momencie jak jeszcze są znikome. Dla niektórych dużym kosztem mogą wydawać się rusztowania elewacyjne. Rzeczywiście gdy normalnie wynajmujemy firmę, te koszty nas nie obchodzą, ponieważ płacimy za wykonaną pracę w całości. Natomiast jak sami chcielibyśmy dokonać niewielkich napraw, musimy załatwić takie rusztowania wypożyczalnia rusztowań samemu. Kwestia bezpieczeństwa jest tu ogromnie ważna, z tego powodu nie można jej bagatelizować. Jednak sposobem na obniżenie tych kosztów może okazać się dzierżawa rusztowań, jakie wynajmowane na krótko nie generują już aż tak ogromnych kosztów.
dzierżawa rusztowań

Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com
Małe ubytki czy pęknięcia w elewacji możemy naprawić osobiście. Potrzebujemy do tego trochę czasu, jednak oszczędność okaże się dość spora. Warto sprawdzać jej stan na bieżąco ażeby uszkodzenia się nie pogłębiały. Czasami niektóre zmiany nie są tak drastyczne przez co elewacja wymaga jedynie odświeżenia przez pomalowanie jej, albo też wyczyszczenia przykładowo myjką ciśnieniową. Warto zatem sprawdzić stan elewacji i zdecydować jak poważnych prac jej potrzeba. Nie powinno nikogo dziwić to, iż znacznie mniej zapłacimy robiąc takie prace osobiście niż zlecając to zadanie firmie – wejdź.
panele

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o przestrzeń wokoło domu, to tutaj ogromnie pomaga rozejrzenie się za artykułami z drugiej ręki. Chodzi dajmy na to o płot metalowy, który możemy z reguły znaleźć tam, gdzie sprzedawane są takie używane przedmioty. Często po odmalowaniu otrzymujemy całkiem dobry produkt, nadający się jak najbardziej do zamontowania. Nierzadko możemy trafić na bardzo oryginalne artykuły, jakie okażą się piękną ozdobą domu. W takich miejscach można znaleźć też różne akcesoria albo meble do ogrodu z drugiej ręki w bardzo korzystnych cenach – tutaj rusztowania elewacyjne.

Pamiętajmy też, że nowe rzeczy do ogrodu warto kupować w marketach pod koniec sezonu, kiedy promocje są największe. Dlatego o ogrodzie powinniśmy myśleć nie chwilę przed sezonem letnim, lecz raczej pod jego koniec planując prace w nim na kolejny sezon.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,