Na jakie kwestie należy zwracać uwagę przy kupowaniu drabiny?

Domowa drabina jest jednym z najbardziej podstawowych elementów spotykanych w warsztatach. Niezależnie od tego, czy chcemy oczyścić rynny, podjąć się mniej złożonych czynności czy chociażby zamontować antenę, bez użycia takiego przyrządu jak drabina będzie nam o wiele ciężej oraz mniej bezpiecznie.
Należy pamiętać o tym, że podczas wyboru drabiny, to właśnie bezpieczeństwo powinno być najważniejsze.

drabiny

Autor: Jo Kristian Aarvaaag
Źródło: http://www.flickr.com
jonnesway

Źródło: http://www.martex.com.pl/

Z tego też powodu jeszcze przed kupnem należy dokładnie sprawdzić skąd ona pochodzi, gdyż standardy producenta bywają różne. Trzeba dowiedzieć się, jakiej jakości surowca użyto do produkcji konkretnej drabiny. Trzeba zatem porozmawiać ze sprzedawcą o detalach. Gdy chcemy nabyć takie narzędzie jak drabinka, powinniśmy wziąć pod uwagę to, do jakich konkretnie celów planujemy ją używać. Trzeba również brać pod uwagę to, gdzie zamierzamy taką drabinę przechowywać. Kolejną sprawą jest to, kto będzie z takiej drabiny korzystał.
Bardzo ważnym kryterium będzie więc wysokość robocza. Nie można mylić takiego współczynnika z długością całkowitą, gdyż rozmiary te będą się od siebie nieco odróżniać. Dla przykładu drabiny przystawne mają te rozmiary różne średnio o ok. pół metra. Ujmując zwięźle, wysokość robocza to zasięg pracy przeciętnego pracownika, innymi słowy miejsce, gdzie swobodnie i wygodnie będzie on już mógł na drabinie sięgnąć. Warto również wziąć pod uwagę to, jaki dokładnie typ drabiny będzie dla nas najlepszy.

Jeżeli chcemy korzystać z drabina 3×9 do wieszania zasłony i firany, to najlepsza okaże się niezbyt wysoka drabina rozstawna. Jeżeli natomiast chcemy pomalować ściany w mieszkaniu, to dobrym wyborem będzie drabina rozstawna z adaptacją na schody.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,